Jen málokdo mohl očekávat, že pohárový souboj mezi pražským Meteorem a Dynamem České Budějovice přinese nějaký pohledný fotbal plný krásných akcí a ještě lepších gólů. Nekonalo se ani překvapení na úkor velkého favorita a Jihočeši si bez větších problémů vítězstvím 2:0 pohlídali postup do 3. kola poháru Ondrášovka Cup. "Naším cílem bylo postoupit a to jsme splnili," hodnotil po skončení utkání obránce Michael Žižka.

Devětadvacetiletý levonohý bek byl jediným hráčem v sestavě, který pamatoval pohárové utkání se stejným soupeřem v roce 2006, kdy se tým Dynama doslova protrápil do další fáze soutěže. "Před čtyřmi roky to bylo hodně velké trápení. Po poločase jsme tady po strašném výkonu prohrávali 0:1 a taky jsme to tehdy od trenéra Cipra v kabině pořádně schytali," vzpomínal již s úsměvem Michael Žižka, kterého celkem zaskočila skutečnost, že je jediným hráče, který zápas pamatuje. "Čtyři roky jsou dlouhá doba a ten tým se opravdu hodně změnil. Snad jen Kříža (Zdeněk Křížek, pozn. autora) tenkrát v tom pohárovém zápase chytal," lovil v paměti.

Stejně jako před čtyřmi lety nebyl zápas na Meteoru rozhodně procházkou růžovou zahradou. Domácí fotbalisté prakticky v celém průběhu zápasu hodně kousali a hosté z jihu neměli prakticky až do samého závěru zápasu nic jistého. "Zápasy s třetiligovými nebo divizními soupeři jsou nejhorší. Jsou hodně namotivovaní a dokud cítí nějakou možnost, tak bojují. Sice se v zápase proti nám úplně vyšťaví a v dalších dvou divizních zápasech dostanou třeba pět gólu, ale prostě to proti nám zkusí. Navíc přijde hodně lidí, ti je ještě poblázní a ti hráči by pak na hřišti nechali duši," dodal s unaveným úsměvem Žižka.

Jihočeši šli do pohárového souboje s jasným cílem a ten dokázali splnit. "Dnešní zápas jsme zvládli, nedostali jsme tu gól, postupovou povinnost jsme splnili a to je to nejdůležitější," krčil rameny Žižka, který si moc dobře uvědomoval, jak svízelné zápasy může přinést pohárová soutěž. "Podívejte se třeba na Olomouc. Ta je na špičce ligové tabulky a ve svém úterním zápase s divizní Ústí nad Orlicí se hodně trápila, po poločase to bylo 2:2 a rozhodující góly padly až po přestávce," potvrdil známou pravdu obránce Jihočechů.

V prvních kolech národních pohárů dávají většinou ligové týmy prostor hráčům z širšího kádru, trenér Jaroslav Šilhavý naopak ale vyslal do zápasu nejsilnější možnou sestavu. "Nyní je reprezentační pauza a nikdo z nás hráčů neuvažoval nad tím, že by odpočíval. Všichni chtějí hrát a jsme rádi, že trenér postavil téměř stejnou sestavu jako proti Plzni a že jsme si mohli vyčistit hlavy," připomněl Žižka nedělní nevydařené domácí vystoupení s aktuálním lídrem tabulky.