Závěrečný zápas na soustředění v Turecku i v celé přípravě čeká zítra fotbalisty Dynama. Po maďarském Vasasu a polském Widzewu Lodž vyzve družina trenérů Nikla a Zápotočného kosovský tým FC Přiština. Utkání v Beleku startuje zítra ve 13:30 SEČ.

České Budějovice už změřily síly s Maďary a Poláky, na závěr soustředění v Turecku je zítra čekají fotbalisté hájící barvy tým z Kosova. FC Přiština během své 101 let dlouhé historie zažila mnoho úspěchů. Jedenáctkrát vyhrála tamní nejvyšší fotbalovou soutěž, naposledy v sezoně 2020/21 a je bezkonkurenčně nejlepším týmem celého státu. Má rekordní počet odehraných sezon mezi elitou a také zmíněné tituly. Trio druhých nejúspěšnějších týmů získalo pouhé tři.

Priština se vloni pokoušela nakouknout také do Evropy, kde doposud hrála pouze v kvalifikačních kolech. Stopku před postupem do skupiny Evropské konferenční ligy jí ale vystavilo Bodo/Glimt. FC se v současné době nachází v tabulce kosovské Superligy na třetím místě, má stejně bodů jako čtvrté Gjilani a ztrácí jedenáct bodů na vedoucí Dritu a FC Ballkani. Tahounem Přištiny je s pěti ligovými góly a čtyřmi asistencemi domácí střední záložník Endrit Krasniqi.

V přípravě zatím Priština odehrála jen jeden zápas, chlubí se ale stoprocentní statistikou. Před dvěma dny porazila Siofok, který hraje druhou nejvyšší maďarskou soutěž, v poměru 2:1. Ve výhru však budou zítra doufat zejména fotbalisté Dynama, kteří se chtějí pozitivně naladit na blížící se start ligy. „Doufám, že se nám podaří udržet vzadu nulu. Jako tým bychom potřebovali vyhrát a naladit se na Slovácko,“ říká brankář Martin Janáček.

Přípravné utkání mezi Dynamem a Přištinou startuje zítra ve 13:30 SEČ v tureckém Beleku a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.