Na dva mimořádně speciální zápasy během tohoto týdne vzpomínal bývalý ligový fotbalista a současný manažer A-týmu Dynama Ivo Táborský. Byl to on, kdo v roce 2007 poslal Dynamo do semifinále českého poháru, a ten samý hráč vystřelil také poslední domácí triumf Českých Budějovic nad nedělním soupeřem ze Slavie Praha.

Rok 2007, čtvrtfinále poháru a souboj Dynama se Slováckem. Právě na tento zápas vzpomínal při středečním souboji Českých Budějovic se Zbrojovkou Brno bývalý hráč Ivo Táborský. Současný manažer českobudějovického áčka tehdy poslal dvěma góly Dynamo do semifinále a doufal, že se podaří úspěch z před 16 let zopakovat i teď. Povedlo se, Dynamo ve středu vyhrálo 2:1 a dostalo se mezi nejlepší čtyřku.

V podobném duchu bude smýšlet také o nedělní bitvě se Slavií. Právě Táborský totiž v listopadu roku 2012 řídil poslední triumf Jihočechů nad pražským celkem. Na Střeleckém ostrově svým gólem na 2:1 už ve 21. minutě rozhodl, navíc proti svému mateřskému klubu, o tom, že se budou radovat fotbalisté Dynama. „Je to už 11 let. (usmívá se) Koukali jsme, kdy jsme jí naposledy porazili a byl to právě tenhle rok. Gól dal Kuba Řezníček a já. Musím říct, že to byl jeden z nejhezčích gólů, které jsem kdy dal. Jednak proto, že to bylo proti Slavii a byl fakt hezký, a pak proto, že znamenal tři body,“ vzpomíná Ivo Táborský.

Spolu s Táborským slavili tehdy vítězství nad Slavií také současný ředitel akademie Dynama Petr Benát nebo současný nejlepší kanonýr ligy Jakub Řezníček, který pálí za Zbrojovku Brno a vypadl s Dynamem ve středu z MOL Cupu. Ale zpět ke Slavii a roku 2012. „Slavia v tu dobu nebyla tím top týmem, kterým je teď, ale pořád to byla výhra,“ říká Táborský s tím, že teď by měl triumf nad Slavií úplně jinou hodnotu.

Táborský rozhodl v roce 2007 o postupu do semifinále poháru, v roce 2012 o vítězství nad Slavií. O motivaci tak bude v neděli z pohledu hráčů Dynama postaráno. „Se Slováckem jsem dal dva góly já, teď dal dva góly Zajda (Tomáš Zajíc). Bylo by fajn, kdyby mě napodobil a dal gól proti Slavii a vyhrálo se. Uděláme všechno proto, abychom udělali co největší úspěch,“ burcuje Dynamo manažer áčka Ivo Táborský.

Od roku 2012 série Dynama bez vítězství nad Slavií trvá. Několikrát se urodila remíza, ve většině případů ale byl spokojenější sešívaný klub. Další šanci na prolomení kletby bude mít Dynamo v neděli v 17:00 na Střeleckém ostrově.