Budějovický brankář Martin Janáček se v sobotním utkání proti Baníku zaskvěl několika výbornými zákroky a velkou měrou tak přispěl k zisku třech bodů z Ostravy. „Byl to pro mě dlouhý zápas, ale jsem nesmírně rád za to, že jsme to zvládli. Všichni pracovali na maximum,“ chválil svůj tým.

Martine, jak byste zhodnotil utkání v Ostravě?
Zaprvé jsem strašně moc rád, jak to dopadlo, protože ten zápas byl pro mě strašně dlouhý tím, jak nás Baník tlačil a kolik měl šancí. Jsem rád, že všichni pracovali na maximum. Dále mě těší, že mě trenér podržel v bráně, i když jsme třikrát za sebou prohráli, takže doufám, že jsem mu splatil důvěru. Teď to musíme přenést do dalších zápasů, moc se nám v poslední době nedařilo, ale doufám, že to nakopneme a vyhrajeme příští týden se Zlínem.

S jakým cílem jste na Baník jeli? Ostravě se doma zatím moc nedaří.
Nad Baníkem jsem moc nepřemýšlel. Jeli jsme sem vyhrát a všichni jsme do toho dali maximum. Celý týden jsme se připravovali tak, abychom tady dnes uspěli a jsem strašně rád, že se nám to povedlo.

Jak moc vám pomohly nástupy do obou poločasů?
Pomohly nám strašně moc. Pro Haisíka (Haise) to byl první ligový zápas, který hrál v základu a jeho gól zkraje zápasu nám hodně pomohl. Moc mu to přeju a doufám, že jich bude dávat ještě více. Ve druhém poločase to tam prostrčil Patrik Čavoš na Lukáše Čmelíka a ten to krásně uklidil za gólmana. Je to super, musíme v tom pokračovat dále, ale nesmíme se nechávat zatlačit, jak tomu bylo třeba na konci zápasu.

Kolik tečí vám pomohlo?
Ani nevím, byl jsem úplně v transu a snažil jsem se soustředit pořád jen na sebe. (směje se) Vím, že tam byla jedna poté, co střílel Tijani, se kterým jsem byl na jaře v Táborsku, bohužel mi pak dal ještě gól. Bylo tam spousta situací. Jsem rád, že jsem mohl některými zákroky přispět k výhře a snad jsem splatil důvěru lidem, kteří ve mě věří.

Kdy vám bylo nejhůře?
Asi tak posledních dvacet pět minut. (směje se) Bylo to vážně těžké, ale zvládli jsme to. Baník má velkou sílu a myslím si, že je jen otázka času, kdy začnou vyhrávat.