Dynamo bude mít v posledním utkání základní části FORTUNA:LIGY jasný cíl. Co nejlépe si vylepšit pozici pro nadstavbu, jejíž start je v plánu už na tento víkend. Proti budou čtrnácté Teplice, které čekají boje o udržení. Závěr první fáze české nejvyšší soutěže čeká Jihočechy netradičně ve středu, bitva na teplických Stínadlech začne v 18:00.

Statistiky


FK Teplice
www.fkteplice.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
14. místo (24 bodů)
Postavení v tabulce
9. místo (36 bodů)
27:48
Skóre
39:44
Fortelný, Mareš (4)
Nejlepší střelec
Mihálik, Škoda,
Van Buren (4)
Fortelný (7)
Nejvíce asistencí
Mihálik (6)
Pardubice – Teplice 2:0
Poslední zápas
Dynamo – Bohemians 2:1
PPVPP
Forma
VPRPV

FK Teplice

Zatímco Dynamo má záchranu jistou, Teplice se ještě strachují. Jistojistě skončí po základní části FORTUNA:LIGY ve skupině o záchranu, navíc mají stejně bodů jako předposlední Pardubice, se kterými navíc v předešlém utkání prohrály. Ligoví zástupci z Ústeckého kraje se vloni zachránili s velikou porcí štěstí, letos budou doufat v to samé. Zlepšit se ale musí v útočné fázi, jen Jablonec dal letos méně gólů než právě Teplice. Co se týče výher, Teplice jich mají jen o dvě méně než Dynamo, ze skupiny o záchranu je počet sedm nejvyšší. Souboj Dynama a Teplic celou sezonu odstartoval, teď ji také v posledním kole ukončí. Na podzim triumfovaly na Střeleckém ostrově domácí České Budějovice, které po gólu Mihálika zvítězily nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Teplice letos ve velkém těží z hráčů, kteří do kádru přišli z jiných fotbalových adres na dobu určitou. Ovoce nesou hlavně obchody na trase Sparta-Teplice, dělený nejlepší střelec a nejlepší asistent týmu Jan Fortelný je kmenovým hráčem pražského klubu, k němu se v zimě přidal také mladík Václav Sejk, který dal v sedmi zápasech už tři góly. Kromě nich přišel do klubu na hostování také Mohamed Tijani ze Slavie nebo Václav Prošek z Ústí nad Labem. Natrvalo získaly Teplice dvojici Mucha a Žák z Prostějova. Podobně smýšlí Teplice také o transferech druhým směrem, na hostování odešli Matěj Radosta, který se upsal Varnsdorfu, Josef Švanda zamířil do Ústí nad Labem. Do klubu už se nevrátí Francouz Diallo, který se snaží prorazit v Norsku, kromě něj zmizel z Teplic také Martin Chlumecký, kterého zlákal ostravský Baník.

Na poslední utkání nebudou Teplice vzpomínat zrovna v dobrém. V klíčovém souboji o záchranu ve FORTUNA:LIZE totiž padly na půdě Pardubic. Dva góly z kopaček Jeřábka a Kostky dostali hosté ze dvou střel na bránu a pořádně si v cestě za setrváním v soutěži zavařili. Daleko v propadlišti dějin je parádní série ze startu jara, kdy Teplice postupně porazily Bohemians, Baník a Karvinou. Poté už to tak slavné nebylo, pět proher v posledních šesti ligových zápasech je toho jasným důkazem.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 1. kolo) – 25.7.2021:
SK Dynamo ČB – FK Teplice 1:0 (0:0)
Gól: 61. Mihálik. ŽK: Skovajsa, Vorel – Ledecký, Černý. Rozhodčí: Klíma – Hrabovský, Leška.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Havel, Králik (C), Skovajsa – Hellebrand (57. Javorek), Čavoš – Hora (76. Valenta), Mihálik, Mršić (57. Brandner) – Škoda (89. Bassey).
Sestava Slavia: Grigar (C) – Vondrášek (19. Černý), Knapík, Chlumecký, Hyčka (82. Droehnle) – Jukl, Mareček – Laňka, Trubač (69. Krunert), Moulis (69. Švanda) – Ledecký (69. Mareš).

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY začíná ve středu v 18:00 v teplické aréně Na Stínadlech a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Zbyněk Proske, na čarách mu budou asistovat Radek Kotík a Radim Dresler.