Budějovické Dynamo hlásí v jednom týdnu už druhou posilu. Předem avizovaný příchod Dame Diopa se o víkendu podařil dotáhnout, když senegalský útočník přiletěl z Afriky a úspěšně přistál v České republice. Okamžitě se zapojil do tréninkového procesu a těší se na novou výzvu v černobílém dresu.

Jaké jsou vaše první pocity z nového klubu?
Už jsem se poznal se spoluhráči a z kabiny cítím dobrou atmosféru. Jsem rád, že tady mohu být. Už to bude více než rok, co jsem opustil Českou republiku, ale už jsem znovu zpět.

Sledoval jste, jak si Dynamo počíná v lize?
Věděl jsem o klubu ještě před tím, než mě kontaktoval. Všiml jsem si, že zaznamenal velký progres a neustále se posouvá dopředu. To je pro mě velké lákadlo.

Proběhl váš přesun z Dakaru do Čech bez komplikací?
Všichni znají situaci ohledně covidu, takže cestování v těchto dnech není vůbec jednoduché. Letěl jsem přes Paříž, ale nebyl žádný problém a cestu už mám za sebou.

Vracíte se do země, kde to znáte opravdu dobře?
Samozřejmě, v Čechách jste strávil skoro šest let. Znám tu spoustu lidí a míst, takže to pro mě není vůbec nic nového.

Znáte se s někým z mužstva?
Mám tu už jednoho kamaráda, s Ubongem Ekpaiem jsem před lety hrál ve Zlíně. Známe se velmi dobře, je to velice hodný kluk a dobrý fotbalista.

V dresu Baníku jste se v jednom ze vzájemných zápasů trefil do sítě Dynama. Vybavujete si to?
Jistě, bylo to povedené utkání. Ale nyní budu oblékat dres Dynama a udělám maximum, abych mu pomohl.

V pátek vás čeká právě Baník Ostrava. Bude to pro vás poměrně speciální utkání?
Může to být poměrně pikantní, protože Baník je poslední český tým, ve kterém jsem byl. Strávil jsem tam krásné období a vážím si toho, jaký prostor jsem tam dostával. Ale nyní budu soupeřem a pokusím se být novému klubu co nejvíce prospěšný.