Trenér Dynama David Horejš čeká na zajímavou posilu do ofenzivy. Smlouvu do léta 2023 totiž na jihu Čech podepsal senegalský útočník Dame Diop, který v nedávné minulosti úspěšně působil v Baníku Ostrava a ve Fastavu Zlín. „Smlouvy jsou podepsané a teď jednáme s českým velvyslanectvím v Senegalu o udělení víza, aby mohl okamžitě přiletět do Česka,“ řekl v klubovém podcastu generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Dame Diop se narodil 15. února 1993 v senegalském městě Louga. Dnes sedmadvacetiletý útočník nebo ofenzivně laděný záložník působil nejprve v senegalském klubu Touré Kunda Foot-Pro, odkud se v roce 2012 přesunul do ruského FK Chimki. Tam sice šanci nikdy nedostal, ale poté na sebe výrazně upozornil v arménském klubu FC Širk, se kterým vyhrál ligu, pohár i superpohár.

V roce 2014 se poprvé objevil v České republice, když jako volný hráč přišel do Slavie Praha. Hodně prostoru pak dostával ve Zlíně, odkud přestoupil do Baníku Ostrava. Českou ligu opouštěl na začátku roku 2020 s bilancí 107 zápasů a 24 gólů. Během loňského roku působil v druholigovém a později prvoligovém tureckém klubu Hatayspor. V Turecku ale v prosinci skončil a na začátku roku podepsal smlouvu s Dynamem.

Senegalský útočník má v Dynamu platnou smlouvu, nyní se ale čeká na jeho přílet do České republiky. „Dame je aktuálně doma v Senegalu. Intenzivně řešíme jeho vízum a hned jak bude vyřešené, přesune se za námi do Budějovic. Všichni doufáme v to, že se do konce příštího týdne v našem klubu již objeví," říká Martin Vozábal.

O příchodu Dame Diopa promluvil Martin Vozábal v klubovém podcastu (v čase 16:45)