Kádr A-týmu Dynama České Budějovice začíná mít pro jarní část sezony konkrétnější obrysy. Vedení klubu se rozhodlo po měsíci zimní přípravy ukončit spolupráci s Pavolem Poliačkem, který v létě přišel do Dynama ze Slovenska. O místo v kádru druholigového Frýdku-Místku bude nově usilovat záložník Martin Jasanský, který se vrací po dlouhodobém zranění kolene.
Pavol Poliaček

V průběhu letošní zimy do Dynama přišli dva záložníci Ondřej Herzán a David Brunclík. Již před začátkem přípravy v klubu skončili také David Jarolím a Martin Vyskočil, ke kterým se nyní přidal další středopolař Pavol Poliaček, se kterým Dynamo ukončilo spolupráci. Po zranění kolene se bude chtít také do kádru Frýdku-Místku prosadit čtyřiadvacetiletý Martin Jasanský. "Tyto aktuální změny jsou výsledkem probíhající zimní přípravy. Zároveň stále jednáme o posílení A-týmu. Především do zálohy bychom chtěli přivést jednoho až dva kvalitní hráče," říká sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Pavol Poliaček přišel do Českých Budějovic po nepovedeném vstupu A-týmu do sezony 5. září loňského roku. Hned při svém debutu za Dynamo vstřelil gól do sítě Loko Vltavín, což byla jediná branka, kterou jako hráč budějovického týmu zaznamenal. Během podzimu nastoupil celkem k devíti zápasům, v nichž si během jedné branky připsal i jednu gólovou asistenci.

Martin Jasanský je rodák z Jindřichova Hradce, který s fotbalem začínal v Břilicích. Hráčem Dynama je od roku 2001 a debut v dresu A-týmu Dynama si odbyl v tehdy v druholigové sezoně 2005/06. V prvním mužstvu se ale nikdy dlouhodoběji nedokázal prosadit a hodně příležitostí dostával především v rezervním týmu a následně také druholigovém Táborsku, kde patřil dvě sezony k nejlepším hráčům týmu. V roce 2013 ale utrpěl zranění kolene a byl dlouhou dobu na marodce. Nyní je ale již zcela fit a bude usilovat o své místo v kádru Frýdku-Místku.

Jihočeši změří síly s dalším třetiligovým celkem (7.2.2014)

Devátým přípravným duelem pokračuje příprava Dynama na jarní část Fotbalové národní ligy. V sobotu dorazí po Spartě B na Složiště další třetiligový celek. Tím budou Karlovy Vary, které v ČFL bojují o záchranu. Duel startuje ve 13 hodin.