Reprezentační pauzu přečkal výběr Českých Budějovic s vědomím, že se veze na vítězné vlně. Pokud počítáme i triumf v poháru proti Dukle Praha, Dynamo vyhrálo už tři zápasy po sobě. V lize ho teď ale čeká náročná mise v podobě výjezdu do Jablonce. Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY odstartuje na Střelnici v sobotu v 16:00.

Statistiky


FK Jablonec
www.fkjablonec.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
11. místo (10 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (13 bodů)
8:15
Skóre
13:13
Čvančara (3)
Nejlepší střelec
Bassey (4)
Pleštil (3)
Nejvíce asistencí
Mihálik, Van Buren (2)
Hradec – Jablonec 2:2
Poslední zápas
Dynamo – Pardubice 3:1
RPRVP
Forma
VVPPP

FK Jablonec

Co se týče formy v české nejvyšší soutěži v posledních letech, ke Slavii, Plzni a Spartě bychom mohli řadit i Jablonec. Vloni se Severočeši prodrali na celkové třetí místo a přes kvalifikaci postoupili do Evropské konferenční ligy. Tam už mají za sebou dva zápasy, dost možná jsou to ale boje v Evropě, které na začátku nové sezony Jablonec vyčerpávají. V lize mu totiž patří až 11. místo.

Jablonec zaplatil za parádní loňský ročník odchodem tahounů. Hrubý se vrátil do Ostravy, Jovovič se odstěhoval zpět do Černé Hory, Podaný ukončil kariéru a Chramosta pláchl do Bohemky. Tou největší ztrátou je ale transfer střelce Ivana Schranze, který posílil řady Slavie. Opačným směrem, tedy z Vršovic do Jablonce, se ale natrvalo přesunul Zelený a na nějaký čas i Malínský, z Olomouce pak přišli Nešpor či Houska.

Jak už bylo řečeno, Jablonci po 10 zápasech v lize strádá. V 9. kole prohrál v severočeském derby s trápícím se Libercem, o kolo později pak na hřišti Hradce Králové jen remizoval. Bod navíc Jablonec ukořistil až v 98. minutě díky trefě Malínského.

Kouč David Horejš před utkáním s Jabloncem:
„Rádi bychom navázali na dvě vítězství, která jsme uhráli na domácím hřišti. Čeká nás opravdu silný soupeř, kterému se zatím v ligové soutěži příliš nedaří, ale víme, že patří mezi nejlepší týmy v soutěži. Uděláme maximum, abychom si odsud odvezli nějaké body."

Poslední vzájemné utkání – 24.4.2021:
SK Dynamo ČB – FK Jablonec 0:2 (0:2)
Góly: 17. a 42. Doležal. ŽK: Čavos – Zelený, Schranz, Kratochvíl. Rozhodčí: Orel – Šimáček, Melichar.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik, P. Novák – Čavoš (C) (82. M. Valenta), Javorek – Brandner, Vais (46. Mészáros), Mršić (63. Diop) – Alvir.
Sestava Jablonce: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (77. Smejkal), Kratochvíl (90+1. R. Hrubý), Považanec, Jovović (87. Hübschman) – Doležal (C) (90+1. Chramosta), Schranz.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:00 na Střelnici a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Miroslav Zelinka, na čarách mu budou asistovat Jiří Kříž a Jan Dohnálek.