Z Plzně se Dynamo vrátilo bez bodů, protože domácí Viktoria podala velice dobrý výkon a po brankách Kalvacha a Falty zvítězila 2:1. O hodnocení utkání na západě Čech se postaral sváteční střelec Pavel Novák, který se v nastavení prvního poločasu přesnou hlavičkou k tyči zasloužil o vyrovnání.

Potvrdila Plzeň, že patří k nejlepším týmům v soutěži?
Určitě. Hráli od začátku velice dobře a byli lepším týmem než my. Drželi míč, kombinovali a moc nás nepouštěli do hry. Zaslouženě vyhráli.

Věřili jste, že se na soupeři podepíše dlouhá pauze bez soutěžního utkání?
Ani v přípravě na utkání jsme nijak neřešili, že dlouho nehráli. Mají široký tým se spoustou šikovných hráčů, takže herní výpadek na nich vůbec nebyl znát. Očividně je to nijak nerozhodilo.

Dařilo se vám nejvíce hrozit ze standardních situací?
Pár jsme si jich vypracovali a dostali se i do zakončení, ale nebylo to nic nebezpečného. Bylo to z naší stran málo.

Postaral jste se o jedinou branku svého týmu. Využil jste výhodu, že jste šel do souboje s méně urostlým Ba Loua?
Jednalo se o jeden z mála brejků, co jsme v prvním poločase měli. Věděli jsme, že z nich můžeme hrozit a být nebezpeční. Sehráli jsme to velmi dobře, Čola (Benjamin Čolić) poslal do vápna povedený centr, na který jsem si naskočil a tím, že byl domácí hlavičkující hráč skoro o hlavu menší, tak to nebylo nijak těžké usměrnit.

Doma vás čeká Zbrojovka Brno, kterou jste venku porazili. Dá se očekávat zcela odlišné utkání než v Plzni?
To rozhodně. Brno hraje o záchranu a bude bojovat ze všech sil. Asi se budou prezentovat podobně jako Opava, takže k tomu musíme přistoupit úplně jinak a zvládnout to.