Druhé vystoupení fotbalistů Dynama v letošním ročníku Tipsport ligy skončilo zaslouženou výhrou domácí Plzně 2:0. Jihočeši sice neodehráli proti šestému týmu prvoligové tabulky špatný zápas, sami si ale vytvořili jen minimum šancí a naopak dvakrát po vlastních chybách inkasovali. "Laciné góly nás srazily a to je vždycky škoda," řekl bezprostředně po zápase Martin Leština.

Jihočeši zápasem proti Plzni usilovali o postup do čtvrtfinále zimní Tipsport ligy, nakonec ale prohráli 2:0 a možnost postoupit se jim poněkud vzdálila. "Samozřejmě je to začátek přípravy, ale pro zvedání sebevědomí se snažíme každý zápas vyhrát. Teď v prvních týdnech je to hodně o běhání, ale přesto je to velká škoda, že jsme s Plzní prohráli. Domácí byli fotbalově lepší a i když jsme se také dostali do šancí, nedokázali jsme vstřelit žádný gól. Naopak jsme laciné góly dostali a to rozhodlo," řekl po zápase obránce Martin Leština, který odehrál na pravém kraji obrany celých devadesát minut.

Zatímco v první části hry byl k vidění vyrovnaný fotbal, po změně stran byli aktivnější domácí fotbalisté. "Ve druhém poločase nás přehrávali více než v tom prvním. Poslali tam sedm čerstvých hráčů ze střídačky a na nás se možná trochu podepsali i únava. V tomto období je to ale zcela normální, my se s tím musíme vypořádat a makat na sto procent," uvědomoval si Leština. Přestože svěřenci Jaroslava Šilhavého prohráli, stále mají reálnou šanci na postup. Pokud ve víkendových zápasech Plzeň alespoň remízuje se Sokolovem a Jihočeši porazí Příbram, budou mít šanci postoupit do čtvrtfinále jako jeden z dvojice nejlepších týmů z druhých míst ve skupinách. "Stejně jako dneska budeme chtít i s Příbramí vyhrát a dáme do toho všechno. Až potom se ukáže, zda postoupíme nebo ne," dodal Martin Leština.

V rámci druhého týdne přípravy čekaly na fotbalisty Dynama tři zápasy v zimní lize, ten následující týden od 18. ledna bude prioritně zaměřen na nabírání kondice. "Největší dril přijde teď v Třeboni na kondičním soustředění, ale i tento týden, kdy jsme začínali trochu pozvolněji, je únava znát a bolí nás nohy. Nepřidají tomu ani tyto mrazivé podmínky a tréninky na umělé trávě. Je to ale holt zimní přípravné období a každý se s tím musí vypořádat podle svého," podotkl zkušený obránce Jihočechů.

Svůj druhý zápas v sestavě Dynama odehrál také ostřílený záložník Rudolf Otepka, který je zatím jedinou posilou budějovického týmu. Přestože Jihočeši chtěli proti Plzni uspět, proti fotbalovějšímu soupeři se ale neprosadili. "Nastoupili jsme v sestavě, která se bude asi podobat té, o kterou se bude trenér opírat i v lize. Chtěli jsme vyhrát, ale Plzeň měla trošičku více ze hry a ty dva góly jsme si prakticky nafackovali sami," řekl po zápase šestatřicetiletý štírek.

Želechovický odchovanec absolvoval již nespočet zimních příprav, proto si také uvědomuje, jak příjemné je na úvod přípravy odehrát jakékoliv zápasy. "Utkání v Tipsport lize jsou takovým zpestřením toho kondičního cyklu. Hrát fotbal v těchto podmínkách už pro mě sice moc není, ale celkově to asi splní svůj účel. Je to pořád lepší než se někde mořit v terénu," doplnil s úsměvem Otepka, který ve svém věku umělou trávu příliš nevyhledává: "Umělá tráva je samozřejmě asi lepší než škvára, na které se hrálo dříve. Přesto ani tu umělku moc rád nemám. Člověka to nepustí a kolena pak hodně trpí."

Bývalý hráč Zlína, Dukly Praha, Drnovic, Příbrami, Ostravy nebo Olomouce má dostatek zkušeností, aby porovnával přípravné období v různých týmech. "Příprava je nyní asi všude hodně podobná. Už nejsou takové ty časy, jako když jsem já přišel do mužů, kdy se běhalo po skupinkách a nikdo neřešil, kdo má jaké fyzické dispozice. Nyní si může každý běhat sám se sporttestery a podle vlastní tepové frekvence si může trénink přizpůsobit. Nestane se tak, že se člověk v prvním týdnu přípravy hned zavaří," řekl na závěr Otepka, kterého do konce týdne čeká se spoluhráči ještě zápas s Příbramí a poté hned od pondělí kondiční soustředění v Třeboni.