V kádru pražské Slavie figuruje hned několik fotbalistů, kteří v minulosti prošli i Dynamem České Budějovice. Největší stopu v jihočeském klubu zanechali Martin Latka a Milan Nitrianský, ani jeden z nich ale nebude moci k zápasu na Střeleckém ostrově nastoupit.

Jen zcela epizodní působení v Dynamu má za sebou například dnes již velmi zkušený záložník Lukáš Jarolím. Ten černobílý budějovický dres oblékal v sezoně 1996/97. Jako hostující hráč ze Slavie nastoupil za Dynamo ke třem zápasům, v nichž odehrál v součtu méně než 100 ligových minut.

Ve stejném období hrál za Dynamo také útočník Stanislav Vlček. Ten odehrál výrazně více zápasů. Na konto si připral celkem čtyřiačtyřicet startů, v nichž zaznamenal dvě vstřelené branky. Dalším fotbalistou, který část své kariéry spojil s budějovickým klubem, byl stoper Martin Dobrotka. Ten na jihu Čech působil ještě v dorosteneckém věku v letech 2004 až 2005. Za A-tým mužů si také zahrál, odehrál sedm utkání. Dobrotka po svém letním příchodu do Slavie prožíval smolné období. Nejprve si zlomil ruku a následně měl problémy se stehenním svalem. Nyní se ale již pomalu vrací do zápasového zatížení, na začátku tohoto týdne v dresu juniorky odehrál poločas proti Dynamu a dokonce zaznamenal gól.

Nejvýraznější vztah k Dynamu mají ale fotbalisté, kteří na jihu Čech působili větší část své kariéry. Největší současnou hvězdou pražské Slavie je stoper Martin Latka. Ten si vyzkoušel mimo jiné zahraniční angažmá v Anglii a Řecku, v české lize ale zůstal po odchodu z Českých Budějovic vždy věrný pražské Slavii. Za Dynamo odehrál v nejvyšší soutěži celkem dvaadvacet ligových utkání.

Naopak na svou první zkušenou se do Prahy vydal na začátku loňské sezony záložník nebo ofenzivně laděný obránce Milan Nitrianský. Ten s fotbalem začínal v TJ Vitějovice, ale nejvýznamnější část své kariéry strávil právě v Dynamu. Jak Martin Latka, tak Milan Nitrianský si v zápase 14. kola Gambrinus ligy proti Dynamu určitě nezahrají. V předešlém zápase proti Plzni totiž oba obdrželi čtvrtou žlutou kartu v sezoně.

Dále čtěte:
Jihočeši v pátek večer hostí Slavii (7. listopadu 2012)
Bývalý Jihočech Nitrianský si v pátek nezahraje (7. listopadu 2012)
Co přinese v pátek zpravodaj Dynamák (8. listopadu 2012)
Soutěžte o místo na střídačce (6. listopadu 2012)