Rozehrál se do podzimní formy a je to na hře Dynama hned znát. Jakub Pešek sice při výhře nad Sokolovem 4:1 nefiguroval mezi střelci, ale měl prsty ve třech gólech a bylo ho plné hřiště. "Věřím, že nyní se nám podaří udělat vítěznou šňůru. Ohromně nám psychicky pomohlo vítězství ve Frýdku," přikyvuje záložník Jihočechů.

Stal jste se jedním z hlavních strůjců výhry Dynama nad Sokolovem 4:1, když jste měl prsty ve třech gólech. Pojďme postupně – důležitá první branka padla po faulu na vaši osobu. Zdálo se, že bránící hráč si vůbec nevšímal míče.
Když dával Háša (Filip Hašek, pozn. autora) míč do vápna, tak obránce vůbec nekoukal na balon. Hlídal jen mě, a když viděl, že jsem se dostal před něj, tak mě rukou stáhl. Jasná penalta.

Při druhé trefě jste centrem našel ve vápně Elvise Mashikeho, který míč uklidil do branky. Byla to secvičená akce?
Ano, Elvis tam šel skvěle. Situaci dohrál, šel do toho a zasloužil si dát gól. V posledních zápasech dostal šanci a pomáhá nám. Bojuje, maká a plní to, co po něm trenéři chtějí. Góly jsou pro něj i pro nás odměnou.

Třetí gól zkraje druhého poločasu byl také zásadní, protože do jisté míry zlomil odpor Sokolova. A opět jste u něj byl vy, když jste pohotově vysunul spoluhráče do přečíslení.

Pešek padá po penaltovém
zákroku v 6. minutě
Řekli jsme si, že musíme přidat ještě další góly, protože vedení o dva góly je ošidné. Nám se to povedlo hned v 50. minutě, když jsem viděl rozběhnutého Hášu a podařilo se mi dobře míč trefit. Pak už to kluci dobře sehráli.

Konečně jste na jaře vyhráli doma a odehráli pohodový zápas, kdy jste průběh utkání kontrolovali. Jak moc k tomu přispěla předchozí výhra ve Frýdku, kterou jste zlomili černou jarní sérii?
Hrozně moc. Ve Frýdku nás to nakoplo. Do té doby jsme nehráli špatně, i na tréninku to vypadalo dobře, makali jsme. Ale pak v zápasech jsme dostali smolné góly a psychicky nás to srazilo. Věřím, že teď uděláme šňůru vítězství. Celá kabina i celý klub si ji zasloužíme, protože děláme pro úspěch maximum.

Potvrdilo se to, co jste vzývali celé jaro? Že po jedné výhře se vše otočí k lepšímu?
Myslím, že ano. I proti Sokolovu bylo vidět, že jsme hráli uvolněně. Víc jsme si dovolili. A měli jsme i kousek štěstí. Když se nedaří, tak i štěstí se od vás odvrátí. Snad jsme teď na správné vlně.

Čeká vás anglický týden, ve kterém se ve středu představíte ve Vítkovicích, v neděli přivítáte Znojmo. Zvládnete to a využijete aktuální formy?
Věřím, že ano. Fyzicky jsme připraveni velice dobře. Musíme dobře zregenerovat, a když se vyhrává, tak regenerace jde lépe. Snad se nám povede uhrát co nejvíce bodů.