Jen málokdo asi očekával, že v sobotním souboji Sparty Praha s Dynamem České Budějovice budou klást fotbalisté z jihu Čech výraznější odpor. Nejenže hráči posledního celku tabulky statečně vzdorovali náporu Letenských, Jihočeši se dokonce mohli radovat z bodového zisku, který jim výstavní trefou zařídil deset minut před koncem Fernando Tobias Hudson. "Důležitý je pro nás především ten bod," řekl po zápase šťastný střelec budějovického gólu.

Mnout ruce si mohl také především trenér Šilhavý, kterému se náramně podařilo střídání. Brazilského středopolaře poslal na hřiště v 78. minutě a ten se do střelecké listiny zapsal hned o necelé dvě minuty později. "Dnes mi to ani nevadilo, že jsem nebyl v základu. Přišel nový trenér, který mi řekl, že dostanu šanci ve druhém poločase. Byl jsem tedy rád, že jsem nastoupil a vstřelil gól. Musím se teď hodně snažit v tréninku a když budu dobrý, tak budu zase v základní sestavě," řekl po zápase Hudson.

Jihoamerický fotbalista má snad patent na krásné góly. V loňské sezoně zaznamenal tři branky a jednu krásnější než druhou. Ve stejném duchu začal svou střeleckou bilanci i letos, na jeho povedenou ránu přesně k tyči byl gólman Jaromír Blažek krátký. "Jsem rád, za tak důležitý a pěkný gól. Trefil jsem to přímo do tyče a od ní se to odrazilo do brány. Musím ale více a častěji střílet. Gól to byl sice hezký, ale pro nás je důležitý především ten bod. Pro Spartu je to doma špatný výsledek, pro nás ale určitě dobrý. Určitě teď pro nás bude dobrá motivace další domácí zápas, který musíme vyhrát," dodal tradiční lámanou češtinou třiadvacetiletý záložník.

Remíza na Spartě se ale nerodila vůbec jednoduše. Domácí fotbalisté byli prakticky v celém průběhu zápasu výrazně aktivnější a vypracovali si velké množství šancí. Naopak hosté z jihu Čech se mohli naopak chlubit vysokou produktivitou. "Ztráta je to samozřejmě především pro Spartu. Určitě chtěli doma vyhrát. Nám tenhle bod může ale hodně pomoci," doufá Brazilec Hudson, který se spoluhráči vymazal úterní debakl rychle z paměti: "Pohárový zápas rozhodla ta pětiminutovka, kdy jsme dostali čtyři góly. Pohár pro nás skončil a musíme se soustředit na Gambrinus ligu. Ta je pro nás nyní nesmírně důležitá."

Zajíci se budou počítat až po honu, uvědomuje si Tomáš Hunal

Naposledy 30. srpna odehrál ligový zápas v dresu Dynama velezkušený stoper Tomáš Hunal. Od té doby vysedával pouze na lavičce náhradníků nebo dokonce na tribuně. Nový trenér Jaroslav Šilhavý dal ale šestatřicetiletému stoperovi opět důvěru a ten se mi na Spartě odvděčil spolehlivým a kvalitním výkonem. "V zápase se Spartou jsme samozřejmě měli dost štěstí, ale podle mě jsme si remízu dneska zasloužili," řekl po zápase nejzkušenější hráč týmu.

Přestože chyběl Tomáši Hunalovi zápasový rytmus, téměř dvouměsíční herní výpadek na jeho výkonu nijak znát nebyl. "Samozřejmě bude záležet na tom, jak můj výkon bude hodnotit trenér, ale osobně se mi hrálo celkem dobře. V první poločase jsem si tam ale při jednom ze soubojů asi přisedl sval, ale to snad bude dobré a dám se brzy dohromady. Jinak bylo na fotbal dobré počasí, takže se mi hrálo dobře (s úsměvem)," hodnotil zápas kapitán týmu, který převzal kapitánskou pásku po zraněném Davidu Horejšovi.

O tom, že bod z letenského stadionu bude pro Jihočechy přínosem, snad nikdo nezapochyboval a podobně to viděl i Hunal. "V téhle naší situaci je pro nás každý bod dobrý. Naším cílem ale teď bude, abychom tenhle bodový zisk potvrdili v následujícím domácím zápase s Plzní. Do konce podzimu už moc zápasů nezbývá a my potřebujeme sbírat další body, aby nám soupeři neodskočili a naopak, abychom se na ně dotáhli," řekl odchovanec pražské Slavie, který věří, že bod ze Sparty bude pro celý tým znamenat tolik potřebnou vzpruhu: "S tím bodem nikdo nepočítal a po té dlouhé šňůře, kdy se nám nedařilo, jsme zase zjistili, že můžeme hrát s každým."

Přestože byla Sparta v sobotním zápase aktivnějším celkem, oproti úternímu pohárovému debaklu podali fotbalisté Dynama daleko lepší a koncentrovanější výkon. "Oproti úterý to byl úplně jiný přístup všech hráčů. Hodně jsme zhušťovali prostory a Sparta měla rázem docela problém se do nás nějak dostávat. Také si myslím, že byla Sparta namlsaná tím výsledkem 5:0," naznačil Hunal možné podcenění ze strany domácího celku. "Samozřejmě jsme měli i dost štěstí, protože některé akce Sparty byly docela nebezpečné, ale podle mě jsme si remízu dneska zasloužili," dodal jedním dechem veterán mužstva.

Zklamaní fotbalisté domácího celku tak mohli pouze přes zdi letenského stadionu poslouchat radostné pokřiky budějovických hráčů, které se rozléhaly útrobami Generali Areny. "No, už ani nepamatuji, kdy jsme si mohli v kabině radostně zakřičet. Tohle je ale pouze jeden krůček z mnoha a já bych byl rozhodně raději, kdybychom stejně radostně mohli křičet i na konci sezony. Zajíci se počítají až po honu a podobně tomu je i v lize, kde je rozhodující až konečné umístění v tabulce," dodal na závěr zkušený ligový harcovník.