Dlouhé čekání na zápas pro fotbalisty Dynama skončilo ve středu, kdy doma na Složišti vyzvali první tým ČFL z Táborska. Budějovičtí fotbalisté měli celý zápas velkou převahu a po zásluze vyhráli vysoko 5:1. Svou první branku za Dynamo zaznamenal Pavel Šulc, který se zápasového vytížení nemohl dočkat.

Poprvé od 7. března nastoupili fotbalisté k opravdovému zápasu. Doma na Složišti je vyzvalo Táborsko, které jako vítěz nedokončené sezony v ČFL bude usilovat o postup do druhé ligy. „Zápas s Táborskem mě bavil. Hrozně moc jsem se těšil, až zase budeme moci hrát. Je super, že jsme se konečně dočkali," culil se po zápase nejmladší člen kádru budějovického Dynama Pavel Šulc.

Budějovičtí měli místy až drtivý tlak a v určitých pasážích hry si vytvářeli jednu gólovou šanci za druhou. „Ten zápas mohl skončit klidně 8:1. Šancí jsme měli opravdu hodně. I já šel ještě sám na bránu, ale zazmatkoval jsem. Velkou šance měl i Granec nebo Branďák, navíc jsme nedali penaltu. Důležité ale je, že jsme hráli tak, že jsme se do šancí dostávali," řekl Šulc k zápasu, který Dynamo nakonec s velkým přehledem vyhrálo 5:1.

Právě Pavel Šulc byl mimo jiné jedním ze střelců zápasu proti jihočeskému rivalovi. „Trefil jsem se po hodně dlouhé době a jsem za to moc rád. Gól to byl šťastný, ale i takový se počítá. Léďa (David Ledecký) na přední tyči protečoval hlavou roh, trefilo mne to do těla a zkusil jsem okamžitě vystřelit na bránu. Obránce Táborska to smolně tečoval brankáři přesně mezi nohy," popisoval gól, kterým ve 26. minutě hry zvyšoval na 2:0 pro Dynamo.

Čekání na opravdový fotbalový zápas bylo pro všechny velmi dlouhé. Více než měsíc se hráči museli kvůli vládním nařízením připravovat individuálně. Takové trénování bylo pouze o běhání, což není nikdo pro nikoho příjemné. „To byla pořádná depka. Bylo to nepříjemné období a hromadu volného času jsem trávil u počítače. Co také má člověk dělat, když musí být doma," vyprávěl mladíček s úsměvem od ucha k uchu.

Hned po zápase s Táborskem už vyhlížel následující středu, kdy Dynamo na Střeleckém ostrově vyzve v pomyslné generálce na dohrávku sezony Viktorii Plzeň. To bude pro Pavla Šulce mimořádné utkání, protože právě Plzeň je jeho mateřským klubem, ze kterého na jihu Čech hostuje. „Na ten zápas se moc těším. V lize si proti Plzni nikdy zahrát nemohu, tak snad teď alespoň v přípravném zápase dostanu šanci," dodal na téma souboje s aktuálně druhým týmem ligové tabulky. Také Pavel Šulc půjde do zbytku sezony s velkým očekáváním. Soupeři budou nečitelní a Dynamo bude chtít zabojovat o první šestku. „Celkově to bude ale určitě jiné než před pauzou. Každý tým měl nějakou formu, nyní se dva měsíce nehrálo a těžko se dá odhadovat, jak se komu bude dařit. Navíc se bude hrát bez diváků, a to je vždy jiné. My se ale budeme na každý zápas připravovat tak, abychom ho zvládli a abychom vyhráli," dodal Pavel Šulc na úplný závěr.