Nejvyšší fotbalová soutěž byla pozastavena a nikdo neví, kdy se znovu rozběhne. Neočekávanou přestávku řeší fotbalisté Dynama individuálně, protože od trenérů mají podrobné tréninkové plány, kterých se drží. Nejen o něm mluvil obránce Pavel Novák, který věří ve zlepšení situace.

Už v minulém týdnu se rozhodlo, že ligové soutěže budou přerušeny a dosud není jisté, jakým stylem budou pokračovat. Fotbalisté Dynama se i nadále připravují, od trenérů mají k dispozici individuální plány. "Dostali jsme tréninkový plán, který plníme. Od pondělí do pátku jsme každý den měli cvičení na běhání, do toho bylo zapojeno posilování. Musím říct, že to bylo docela náročné a takříkajíc jsme se vrátili k zimní přípravě," popisoval týdenní průběh trénování Pavel Novák.

Celý tým nechce nic podcenit a snaží se být maximálně připraven na variantu, že liga z nenadání začne. "Stále počítáme s tím, že se soutěž bude dohrávat. Nejhorší na tom je, že nevíme, jak se situace bude vyvíjet. Ale jsme neustále ostražití a kdyby se cokoliv stalo, tak budeme připravení. Snad se sezona dohraje, máme ji dobře rozehranou," říká třicetiletý obránce.

Mužstvo je spolu v každodenním kontaktu a vzájemně se tak informuje o nových událostech. "Máme na sociálních sítích společné skupiny, kam všichni posíláme údaje z tréninků a řešíme, co se aktuálně děje. Všichni jsou zatím zdraví, což je jedině dobře a doufám, že to tak vydrží," dodal.

Sám Pavel Novák tráví čas doma s rodinou, zároveň se stará o malou dceru. "Pro všechny z nás je nepříjemné, co nastalo. Zdraví je na prvním místě a nic není přednější. Věřím, že to brzy ustane a vrátíme se zpátky do normálního života," přeje si.