Nejen Michal Škoda z dynamáckých hráčů podstupuje rodinné souboje. Poprvé jej letos prožije záložník Patrik Hellebrand proti svému mateřskému klubu ze Zlína, v němž hraje jeden z jeho tří mladších bratrů.

Patrik začínal s fotbalem v rodném Zlíně a v 18 letech debutoval v lize 20. května 2017 proti Dukle, což byl zároveň jeho jediný start za zlínský klub. Prošel Slováckem, Slavií Praha a Opavou. Na začátku února se stal definitivně hráčem Dynama.

Fotbal mají v rodině Hellebrandů v genech. Otcem je bývalý fotbalista Opavy nebo Artmedie Petržalka Aleš Hellebrand (47). Synové Patrik (22) a čerstvě 20letý Jan jsou profesionálními fotbalisty. Kulatý nesmysl uchvátil i další dva mladších bratry, kteří svorně válí za zlínský dorost. „Dvojčata Filip a Tomáš nastupují za mužstvo U16,“ uvádí Patrik.

Jan Hellebrand zatím bojuje o místo v sestavě Fastavu Zlín. S A-týmem se začal připravovat v zimě 2019 ještě před dovršením sedmnácti let. Letos v zimě zaznamenal v přípravě premiérový gól. „Bratr Honza sbírá minuty a zkušenosti,“ říká na jeho adresu Patrik.

Podle trenéra Zlína Jelínka má velký potencionál. „Stylem hry je po tátovi, který hrál důrazný a silovější fotbal,“ charakterizuje mladšího bratra bývalý člen mládežnické reprezentace.

Sobotní duel na Střeleckém ostrově bude pro oba bratry výjimečný. „Nikdy jsme proti sobě ještě nehráli. Já jsem o starší a v mládeži jsme se míjeli,“ uvádí Patrik.

Je dost možné, že oba stráví zápas na střídačce. „Valenťák (Valenta, pozn. aut.) se chytil, musím si na šanci počkat a zabojovat o místo,“ říká optimisticky budějovický Hellebrand. „Věřím, že se Zlín zachrání, ale body tentokrát zůstanou nám,“ uzavírá.