Spolu s Dynamem vycestoval do Chorvatska také ofenzivně laděný fotbalista Patrik Brandner. Pětadvacetiletý hráč se nad možností trénovat s budějovickým týmem dlouho nerozmýšlel a aktuálně se těší na blížící se zápasy v rámci turnaje Medulin Cup 2019.

Patriku, k týmu jste se připojil těsně před odjezdem na soustředění do Chorvatska. Jak vůbec došlo k prvnímu kontaktu mezi vámi a klubem?
Minulý týden mi volal pan Vozábal s tím, že se k němu dostala informace o tom, že jsem volný. Ptal se mě, zda bych měl zájem do Budějovic jít. Zároveň mi řekl, že by bylo nejlepší, když bych se mohl k týmu připojit již nyní a vyrazit s ostatními hráči na soustředění. Já jsem samozřejmě souhlasil.

Patrik Brandner

Jak vypadala vaše dosavadní fotbalová kariéra?
S fotbalem jsem začínal u nás na vesnici a brzy jsem se přesunul do Hořovic. Od sedmé třídy jsem pak byl v Příbrami a tam jsem vydržel přes deset let. Poslední dva roky jsem působil na Dukle.

Pokud byste do toho mluvit trenérovi, na kterém postu se vám nejlépe hraje?
Je mi vcelku jedno, jestli hraji na hrotu útoku a nebo na kraji zálohy. Každopádně bych se charakterizoval jako rychlostní důrazný typ fotbalisty.

Není tajemstvím, že vám v létě končí na Dukle smlouva. Berete to tak, že byste své případné angažmá v Dynamu mohl změnit v dlouhodobější záležitost?
Určitě je to pro mne velká výzva. České Budějovice jsou velké město a mají letos ty nejvyšší ambice postoupit do první ligy. Z tohoto hlediska to tak beru jako velkou výzvu.

Kterého z hráčů Dynama znáte například z nějakého společného působení v jiném klubu?
Paradoxně neznám vůbec nikoho (s úsměvem). S nikým ze současného kádru jsem nikdy nehrál. To určitě ale nebude žádný problém a s kluky se rychle seznamuji.

Jaké to pro vás bylo, připojit se takto narychlo k týmu a rovnou vyrazit na soustředění do Chorvatska?
Naštěstí jsem měl alespoň pár dnů na to, abych se na cestu připravil. Bylo to sice narychlo, ale to vůbec nevadí.

Co samotná cesta autobusem? Deset hodin jízdy vypadá hrozivě, ale zdá, že to všichni zvládli bez úhony.
Je pravda, že jsem to čekal asi horší. Cesta sice trvala těch deset hodin, ale dalo se to celkem slušně zvládnout a jsem rád, že jsme tady.

Rozhodně příjemnější asi bude to, co vás čeká v následujících dnech. Již v úterý vstupuje Dynamo do turnaje Medulin Cup, v rámci kterého odehraje tři zápasy..
Na zápasy se moc těším. Už je to zase nějaká doba, co jsem nastoupil k poslednímu zápasu a jsem rád, když si budu moci znovu zahrát. Navíc nás čekají rozhodně zajímaví soupeři, které vůbec neznáme a bude to zajímavá konfrontace.

Výklus v Medulinu - Kohout, Brandner, Grajciar