Dlouhých jedenáct zápasů v řadě čekali fotbalisté Dynama na vítězství. Dočkali se ve 30. kole na hřišti Příbrami, kterou dokázali porazit i ve druhém vzájemném utkání v sezoně. O třech bodech pro černobílé, které se nerodily vůbec lehce, nakonec rozhodl Benjamin Čolić.

Klíčový přímý kop

Stý start v nejvyšší české soutěži oslavil bosenský obránce Benjamin Čolić stylově. Vítěznou brankou. Ve 21. minutě si postavil míč a nádhernou střelou o břevno nakonec rozhodl celé utkání. Před pár týdny si v rozhovoru pro klubový web posteskl, že se mu v celé sezoně nenaskytla možnost zahrávat přímý kop z podobné pozice. V Příbrami se dočkal a s nabídnutou příležitostí naložil skvěle.

Znovu tak navýšil vedení v produktivitě všech obránců v lize. Sedmou trefou v sezoně se navíc vyhoupl také do čela produktivity svého týmu a osamostatnil se i v tabulce střelců. O jeho přínosu pro tým rovněž svědčí zajímavý údaj o přihrávkách do gólových šancí, kde se mezi beky FORTUNA:LIGY nachází na druhém místě.

Vychytaná penalta

Jeden z klíčových momentů celého zápasu přišel ve 33. minuty. Mezera byl při zakončení po rohovém kopu faulován a sudí nařídil pokutový kop. Exekutor Tomáš Pilík poslal balon k pravé tyči, jenže Vojtěch Vorel vystihl stranu i směr střely a udržel vedení svého týmu. „Ohromně nás tím podržel," uvědomoval si David Horejš.

Pro Vojtěcha Vorla to byla třetí vychytaná penalta v tomto roce (včetně přípravného zápasu na Spartě). Navíc si připsal už čtvrtou vychytanou nulu v sezoně, což se mu povedlo za pouhých devět zápasů, do kterých naskočil. Inkasoval zatím jen osmkrát a s 82% úspěšností zákroků se řadí mezi nejlepší brankáře v celé lize.

Standardní situace

Všechno podstatné se v utkání odehrálo po standardních situacích. Čolićův gól, neproměněná penalta a rohový kop před ní, Pilíkův přímák do břevna. Několik zápasů kvůli standardním situacím Dynamo ztratilo, tentokrát se karta obrátila. „Byl to klíč k úspěchu, který jsme v posledních zápasech postrádali," komentoval hlavní kouč Dynama.

Ve výše zmiňovaném výčtu chybí ještě jeden moment. Nechybělo moc a Benjamin Čolić se mohl z prakticky totožné situace jako v první půli radovat i na druhé straně. Tentokrát zamířil k druhé tyči a minul branku jenom o vlásek. Šiman zůstal stát a neměl by šanci zasáhnout. „Věděl jsem, že zkusím druhou stranu. Scházelo opravdu málo," usmál se hrdina utkání.

Týmový výkon

Od úvodních minut bylo na stadionu Na Litavce patrné, že Dynamo udělá maximum pro přerušení negativní série a nedopřeje domácímu týmu posunout se blíž k záchraně. „Jako tým jsme to zvládli skvěle. Všem patří velké poděkování za to, co na hřišti předvedli," chválil Horejš.

Snad jedinou kaňkou na utkání tak zůstává žlutá karta pro Martina Králika, která znamená stopku do dalšího zápasu. V něm se Dynamo představí v neděli, kdy na Střeleckém ostrově přivítá před omezeným množstvím fanoušků FK Pardubice. „Bude důležité potvrdit vítězství na domácím hřišti," dodal budějovický trenér.