Jihočeši vstoupili do jarní části sezony nejlépe, jak mohli. Ze tří zápasů neztratili ani bod. V tabulce tak mají na kontě jži dvacet čtyři bodů a okupují osmé místo. V dalším kole pak svěřence Davida Horejše čeká rozjeté Slovácko.

To, že se týmu daří, samozřejmě těší i Benjamina Čoliće. „Ze tří letošních zápasů máme devět bodů, to je super. Lepší už být vlastně nemůžeme," smál se. Právě českobudějovický obránce k této sérii přispěl nemalou měrou.

Ve všech zápasech se postavil k penaltovému kopu. A jeho bilance je stoprocentní. „Netrénuji penalty nijak speciálně. Vždy je ale něco jiného zápas a trénink,” říkal. Dále Dynamo vyhlíží zápas na Slovácku, kterému se také velmi daří. „Hrají dobře, stejně tak ale hrajeme i my. Nevidím důvod, proč bychom tam nemohli vyhrát,” usmál se Čolić nakonec.

Co se spokojenosti týče, tu potvrzoval i hlavní trenér Dynama David Horejš. „Určitě panuje! To jak s výsledkem, tak s výkonem. Na rozdíl od minulého zápasu jsme zatlačili již v úvodu, dařilo se nám hru i kontrolovat,” shrnul povedené utkání.

Jeho protějšek, teplický Radim Kučera, pak hledal aspekty, které jeho mužstvo odsoudily do role poraženého. „Klíčová byla produktivita. Nehráli jsme špatně, ale zároveň jsme udělali dvě chyby, které pro nás byly fatální a pro zápas rozhodující. Zbytek už si pak soupeř pohlídal,” smutnil Kučera.

Další, kdo samozřejmě nemohl být po utkání plně spokojen, byl hostující forvard Jakub Řezníček. „Jednoznačně souhlasím s tím, že rozhodla produktivita. Řekl bych, že jsme hráli zodpovědně, celkově to z naší strany nebylo špatné. Dvě velké chyby ale soupeř potrestal, na to se pak hledá odpověď těžko,” říkal těsně po utkání. On sám byl exekutorem pokutového kopu, který dopadl neúspěšně.