Kádr A-týmu Dynama se definitivně rozrostl o dalšího člena. Smlouvu do konce příští sezony totiž v budějovickém klubu dnes podepsal středopolař Ondřej Herzán. Nabídku nové smlouvy navíc dostal rekonvalescent po dlouhodobém zranění Martin Jasanský.

Ondřej Herzán se narodil v Broumově, kde také začal svou fotbalovou kariéru. Do seniorské kopané nahlédl poprvé v Pardubicích, přes které se dostal až do Jablonce. V dresu severočeského klubu odehrál dvaaosmdesát zápasu, během nichž zaznamenal osm branek. Následoval přestup do Sparty a po dvou letech první angažmá v zahraničí. Ondřej Herzán hrál postupně v US Lecce, Hellas Verona, Spezia Calcio a nakonec Calcio Portogruaro Summaga. V české nejvyšší soutěži má k dnešnímu dni na kontě 103 zápas a devět nastřílených branek.

Ondřej Herzán je již druhým fotbalistou, který během zimní pauzy posílil budějovický tým. Na začátku týdne podepsal smlouvu o hostování David Brunclík. Další dva hráči své působení na jihu Čech ukončili. Šanci hrát za Dynamo nakonec nedostali Tomáš Lešňovský a ani Haris Redzepi, jejichž testy byly v Dynamu ukončené. Naopak nabídku nové smlouvy dostal Martin Jasanský, který je po operaci zraněného kolene.

S týmem se i v průběhu tohoto týdne nadále připravuje Goran Antunovič. O své místo v kádru Dynama by se měl také poprat nově testovaný brankář Dominik Rodinger, který na podzim působil ve slovenské Banské Bystrici. Všichni testovaní hráči budou moci trenéry Dynama o svých kvalitách přesvědčit již v sobotu, kdy se Dynamo v rámci Tipsport ligy střetne v Praze v Edenu s prvoligovým celkem Bohemians Praha 1905.