Na hřišti úřadujícího ligového mistra fotbalisté Dynama České Budějovice nebodovali. V utkání 15. kola SYNOT ligy s pražskou Spartou prohráli vysoko 0:4. "Věděli jsme, že nás bude čekat velmi těžké utkání. Rozdíl v kvalitě obou týmů je samozřejmě velký," řekl po zápase kapitán Dynama Ondřej Herzán, který v minulosti v letenském klubu působil.
Ondřej Herzán

Výsledek zápasu na Spartě se samozřejmě Ondřeji Herzánovi nehodnotil lehce. "Prohrát 4:0 je opravdu hodně. Doufali jsme v lepší výsledek, i když jsme samozřejmě věděli, že ten rozdíl mezi Spartou a námi je hodně velký. Naši mladí hráči dneska názorně viděli, že mají rozhodně ještě na čem pracovat," řekl po zápase budějovický kapitán.

Jihočeši nebyli před zápasem zdaleka favoritem a s tím také na Letnou přijeli. "Na Spartu jsme jeli s tím, že jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek. Věděli jsme, že budou pod tlakem, protože museli za každou cenu uspět. Chtěli jsme pozorně bránit a zároveň jsme chtěli doufat, že se z nějaké ojedinělé akce dostaneme do šance, kterou třeba dokážeme proměnit a soupeře zaskočit," dodal Ondřej Herzán.

Jakub Hora

Svěřenci Luboše Urbana se do jediné stoprocentní gólové šance dostali až ve druhém poločase za stavu 3:0 pro domácí, když šel skoro z poloviny hřiště sám na brankáře Štěcha středopolař Jakub Hora. Ten svou velkou šanci ale neproměnil. "Viděl jsem, že Štěch trochu zavrávoral, chtěl jsem ho přehodit. Jenže jsem míč za ním už nestihl. Když to vidím zpětně, byla to moje velká chyba. Měl jsem mu udělat dlouhou kličku a dojít s míčem až do brány. Hrozně jsem selhal. Klukům jsem se omluvil," řekl po zápase zklamaný Jakub Hora, který si přesto uvědomoval, že jeho gól by v zápase asi moc neřešil.

Fotbalisté Sparty měli od samého úvodu zápasu velkou převahu, přesto po poločase vedli pouze 1:0 a Jihočeši tak před druhým poločasem cítili šanci s výsledkem něco udělat. "Přijdeme ze šatny a z prvního centru inkasujeme. Možná, kdybych dal tu šanci, bylo by to trošku jiné, ale jen trošku. Věděli jsme, že držení míče bude v její prospěch, přehrála tu jiné týmy, například Mladou Boleslav, Jablonec. Sparta je teď top tým. Kdybychom je chtěli presovat, dostali bychom ještě víc gólů. Sparťané si věří, vědí o sobě. Opravdu je hrozně těžké s nimi hrát," dodal Hora.

Na Spartě mohli Jihočeši pouze překvapit. Za týden proti Teplicím budou chtít ale již rozhodně naplno bodovat a zakončit tak podzim úspěšně. "Právě na Teplice se již nyní musíme naplno soustředit. Když je porazíme, tak ten náš podzim bude přeci jen vydařený. Věřím, že vysoká porážka na Spartě naší psychiku nijak nenahlodá a že se před Teplicemi semkneme a uspějeme," uzavřel Jakub Hora.

Dynamo utržilo na Spartě čtyřgólový debakl (22.11.2014)

Debaklem skončil poslední duel Dynama v první polovině soutěže. Jihočeši prohráli na pražské Letné vysoko 0:4, když se dvakrát trefili David Lafata a Bořek Dočkal. Černobílí tak mají po polovině soutěže na kontě patnáct bodů, podzim zakončí za týden doma s Teplicemi.