Dynamo upeklo příchod již šesté letní posily. Na hostování do konce roku s následnou opcí přichází záložník či útočník a někdejší mládežnický reprezentant Slovenska Lukáš Čmelík z MFK Karviná. K dispozici bude již v nedělním duelu se Spartou Praha.

Šestadvacetiletý Lukáš Čmelík působil mimo rodné Slovensko také v soutěžích ve Švýcarsku a Polsku.

V lednu 2016 jej Žilina, kde se sešel s kapitánem Dynama Martinem Králikem, uvolnila na hostování do FC Sion. Hostoval také v polském prvoligovém týmu Piast Gliwice, který vedl internacionál Radoslav Látal.

V červnu 2017 se ze Žiliny stěhoval na přestup do DAC Dunajská Streda, od listopadu 2020 přestoupil do MFK Karviná. V první lize sehrál ve dvou sezonách 39 zápasů a zaznamenal čtyři góly.

O služby Lukáše Čmelíka usilovalo Dynamo už delší dobu. „Řešili jsme to už od začátku přípravy, Karviná mě nechtěla uvolnit, takže nakonec jsem rád, že se kluby domluvily,“ uvedla čerstvá posila po oficiálním focení na trávníku Střeleckého ostrova.

Velký vliv na Čmelíkův příchod měl trenér Jozef Weber. „Ano. Vedl mě v Karviné při jeho druhém působení. Určitě i to rozhodlo, že jsem tady,“ prozradil novic v budějovické kabině. Nejčastěji hrál na postu útočníka, ale několikrát nastupoval i na levé straně zálohy.

V nedělním šlágru už může figurovat v nominaci. Přesun z Karviné byl dotažen i po administrativní stránce. Sám hráč se cítí fit. „Celou přípravu jsem absolvoval v Karviné, takže po kondiční stránce jsem připravený do zápasu. Uvidíme, jestli od trenéra dostanu šanci už teď,“ sdělil Lukáš Čmelík.

A co si od angažování Čmelíka slibuje Dynamo? „Je to extrémně rychlý, křídelní hráč. Přichází na hostování do zimy s opcí. Máme zraněného Mršiće, věříme, že nám pomůže," řekl sportovní ředitel klubu Milan Čadek.