Třetí utkání za jeden týden čeká fotbalisty Dynama v sobotu na domácím hřišti. Na Střelecký ostrov přijede Jablonec, který se v posledních zápasech může pyšnit velice dobrou formou a po posledním odehraném kole dokonce poskočil na druhou příčku tabulky. Utkání začíná v sobotu od 14:00.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Jablonec
www.fkjablonec.cz
12. místo (32 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (56 bodů)
29:40
Skóre
48:29
Čolić, Brandner (6)
Nejlepší střelec
Schranz (11)
Javorek (4)
Nejvíce asistencí
Doležal, Hrubý,
Jovovič (4)
Dynamo - Olomouc 2:2
Poslední zápas
Jablonec - Karviná 3:0
RPPPR
Forma
VRVVR

FK Jablonec

Severočeský klub prožívá velice povedený ročník, ačkoliv ho nezačal dobře. Svěřenci trenéra Petra Rady totiž v úvodu sezony promarnili možnost postoupit přes druhé kolo předkola Evropské ligy a po přestřelce vypadli se slovenskou Dunajskou Stredou.

V ligové soutěži si vedou nadmíru dobře. Aktuálně se dokonce vyšplhali už na druhou příčku tabulky, když dokázali využít zaváhání pražské Sparty a po výhře 3:0 nad Karvinou poskočili na stříbrnou pozici.

Jablonečtí se mohou v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY pyšnit především dobrou produktivitou. Za 28 zápasů nasázeli už 48 branek, přičemž velkou měrou se na nich podílela ofenzivní dvojice Ivan Schranz - Martin Doležal, kteří dohromady nasázeli už sedmnáct branek.

Trenér David Horejš před utkáním s Jabloncem:
„Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů, Jablonec má v posledních zápasech velice dobrou formu. Bude to pro nás druhé utkání v poměrně krátké době, takže potřebujeme, abychom se nám dali dohromady hráči, kteří měli drobné zdravotní problémy. Rádi bychom navázali na poslední výkon proti Olomouci, ale všichni bychom si moc přáli, aby to bylo z naší strany bodově ještě lepší."

Poslední vzájemné utkání – 19. 12. 2020:
FK Jablonec - SK Dynamo ČB 2:1 (1:0)
Branky: 20. Schranz, 61. Pilař – 70. Van Buren. ŽK: Schranz, Podaný - Brandner. Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Lakomý.
Sestava Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Podaný (77. Krob) – Ladra (77. Pleštil), Hübschman, Považanec (90+1. R. Hrubý), Pilař (77. Jovović) – Schranz (90+2. Štěpánek), Doležal.
Sestava Dynama: Drobný – P. Novák, Králik, L. Havel, Skovajsa – Čavoš, Javorek (67. Ledecký) – Van Buren (72. Jánošík), Havelka, Mršić (77. Ekpai) – Brandner.

Utkání 29. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 14:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Orel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jakub Šimáček a Vít Melichar.