Domácí souboj je minulostí, druhý na své rozřešení teprve čeká. Dynamo se v rámci odvety semifinále skupiny o umístění FORTUNA:LIGY představí na hřišti Slovanu Liberec. O navázání na triumf ze Střeleckého ostrova se pokusí v sobotu v 15:00 na stadionu U Nisy.

Deset minut hrůzy, pak otočka

První souboj mají oba semifinalisté za sebou. Na Střeleckém ostrově minulou neděli začali o něco lépe hostující fotbalisté. Díky brankám Olatunjiho a Tupty vedli Severočeši po deseti minutách o dva góly a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenomže pak se povedlo snížit Hellebrandovi a ještě v prvním poločase vyrovnal Adediran. Po změně stran v 50. minutě naskočil na míč do vápna kapitán Králik a dokonal otočku. S výhodou tak pojedou na stadion U Nisy České Budějovice. Dynamo s Libercem v této sezoně sehrálo tři zápasy a všechny dopadly jiným rozdílem. Nejprve byla k vidění remíza, pak výhra Liberce a minulý týden triumf jihočeského klubu.

Poslední vzájemné ligové utkání (F:L, sk. o umístění, 7.5.2023):
SK Dynamo ČB – FC Slovan Liberec 3:2 (2:2)
Góly: 25. Hellebrand, 41. Adediran, 50. Králik – 7. Olatunji, 10. Tupta. ŽK: Čermák - Červ. ČK: 90+4. Čermák - 84. Červ. Rozhodčí: Krejsa – Kotík, Dresler.
Sestava Dynama: Šípoš – Čoudek (71. Broukal), Havel, Králik /K/ – Čmelík (17. Sluka), Čavoš (86. Matoušek), Čermák, Penner (71. Potočný) – Hellebrand, Adediran (71. Hais), J. Hora.
Sestava Liberce: Bačkovský – Purzitidis, Prebsl, Plechatý /K/ – Fukala (46. Preisler), Varfolomejev (57. Doumbia), Frýdek, Valenta (46. Červ), Ghali (75. Polyák) – Olatunji (57. Rabušic), Tupta.

Odvetné utkání semifinále skupiny o umístění FORTUNA:LIGY mezi Slovanem Liberec a Dynamem startuje v sobotu v 15:00 na stadionu U Nisy a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.