Po konci základní části FORTUNA:LIGY a 30 odehraných kolech se Dynamo tuto neděli představí v zápase skupiny o umístění. První zápas semifinále proti Liberci se uskuteční na Střeleckém ostrově od 15:00. České Budějovice se tak stanou dějištěm utkání české nejvyšší fotbalové soutěže potřetí za tři týdny.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Slovan Liberec
www.fcslovanliberec.cz
10. místo (35 bodů)
Postavení v tabulce po základní části
7. místo (38 bodů)
35:54
Skóre
39:43
Čmelík (5)
Nejlepší střelci
Červ, Rondić, Olatunji (4)
Hora (5)
Nejvíce asistencí
Frýdek, Doumbia (4)
Dynamo – Pardubice 3:1
Poslední ligový zápas
Liberec – Sparta 1:3
PPVRV
Forma
VRVVP

Opět ve skupině o umístění

Podobně jako v loňském ročníku FORTUNA:LIGY se Liberec také letos představí ve skupině o umístění. Vloni vstupoval do společnosti čtyř týmů, které společně pavoukovým způsobem hrají o sedmé místo a finanční prémii, z osmého místa, teď je na tom o jedno místo lépe. Slovan se do poslední chvíle rval o místo ve skupině o titul, v posledním utkání základní části ale doma prohrál 1:3 se Spartou. Jinak letos Liberec během 30 kol urval 10 výher, 8 remíz a 12krát okusil hořkost porážky.

Liberec během celé základní části nasázel 39 branek, tedy o 4 více než Dynamo. Do jeho sítě procedil míče celkem tři v průběhu dvou utkání. Na podzim na stadionu U Nisy se zrodila s Českými Budějovicemi po výsledku 1:1 remíza. Liberec dlouho vedl, těsně před koncem ale zařídil Jihočechům bod Lukáš Havel. Na jaře se Slovan představil také na Střeleckém ostrově a odvezl si odsud tři body za vítězství 2:0.

Střelecky letos táhl Liberec Mick van Buren. Tedy pokud mluvíme o podzimní části sezony. V dresu Slovanu dal v 15 zápasech 9 branek a rval se o korunu pro krále střelců, v zimě ho ale povolala zpět Slavia, odkud na severu hostoval. Alespoň částečně navázala na Nizozemce v umění střílet branky zimní nigérijská posila z Larnacy na Kypru Victor Olatunji. Po základní části byl se čtyřmi góly děleným nejlepším střelcem a Liberec na něj bude sázet také ve skupině o umístění.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 18. kolo) – 5.2.2023:
SK Dynamo ČB – FC Slovan Liberec 0:2 (0:1)
Góly: 41. Červ, 87. Rondić (pen.). ŽK: Čolič, Penner, Potočný, Janáček (CEB). ČK: 77. Adediran. Rozhodčí: Starý – Kubr, Slavíček.
Sestava Dynama: Janáček – Čolić, Havel, Králik (C), Skovajsa – Hora, Čermák (79. Hellebrand), Penner (66. Čavoš) – Čmelík (46. Matoušek ), Potočný (66. Škoda), Adediran.
Sestava Liberce: Bačkovský – Gebre Selassie (C), Prebsl, Plechatý – Fukala, Červ, Valenta (83. Tupta), Frýdek (69. Ghali), Preisler (83. Purzitidis) – Višinský (76. Doumbia) – Olatunji (83. Rondić).

Utkání semifinále skupiny o umístění FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Libercem bude na programu v neděli v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Vstupenky na zápas skupiny o umístění můžete kupovat na tomto odkazu.