Povzbuzení tříbodovou výhrou nad Bohemians se vypraví svěřenci trenérů Zápotočného a Nikla do Mladé Boleslavi. V sobotu se tam pokusí navázat na první bodový zisk v jarní části a zároveň odčinit domácí porážku se Středočechy. Utkání startuje v 15 hodin v Lokotrans aréně.

Statistiky


FK Mladá Boleslav
www.fkmb.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
9. místo (26 bodů)
Postavení v tabulce
12. místo (21 bodů)
28:29
Skóre
19:35
Ladra, Mareček (5)
Nejlepší střelci
Čmelík, Havel (3)
Matějovský (5)
Nejvíce asistencí
Čolić (4)
H. Králové - M. Boleslav 0:1
Poslední ligový zápas
Dynamo - Bohemians 1:0
VPPRV
Forma
VPPPP

Veterán lídrem produktivity

Po sedmé příčce z uplynulé sezony se i v letošním ročníku pohybují mladoboleslavští fotbalisté uprostřed tabulky FORTUNA:LIGY. Po dvaceti kolech se drží na deváté příčce, kam se propadli po nevýrazném vstupu do jarní části. Přitom po podzimu se svěřenci trenéra Hoftycha usadili na šestém místě.

Jarní fázi sezony zahájila Boleslav remízou na domácím hřišti se Zbrojovkou Brno. Následovaly porážky se Spartou i posledními Pardubicemi, první tři body vybojoval tradiční ligový celek až v posledním odehraném kole s Hradcem Králové. Boleslavští sice byli vedeni v oficiálním zápise jako hosté, ovšem hrálo se v Lokotrans aréně, kde hrají všechny domácí zápasy stejně jako Hradec.

Produktivitu celého mužstva vede veterán Marek Matějovský. Jednačtyřicetiletý fotbalista v průběhu sezony nastřílel dvě branky a přidal pět asistencí. Za ním je dvojice nejlepších střelců - Tomáš Ladra a Daniel Mareček. Čtyři trefy má na svém kontě Milan Škoda, který ale zatím naskočil jenom do jedenácti utkání.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 7. kolo) – 3.9.2022:
SK Dynamo ČB - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Góly: 59. a 75. Ladra. ČK: 41. Broukal. ŽK: Broukal - Mašek, Mareček. Rozhodčí: Machálek - Paták, Líkař.
Dynamo: Janáček - Havel, Králik, Skovajsa - Čolič (46. Sladký), Čavoš (73. Matoušek), Hellebrand, Broukal, Sluka (60. Potočný) - Michal Škoda (46. Zajíc), Čmelík (77. Grič).
Boleslav: Šeda - Suchý (46. Milan Škoda, 78. Krobot), Šimek, Karafiát - Pech, Mašek (55. Matějovský), Dancák (90. Donát), Mareček, Fulnek - Ladra, Ekpai (55. Skalák).

Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Boleslaví a Dynamem je na programu v sobotu v 15:00 v Lokotrans aréně a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.