Na další ze série online besed s žáky základních škol dorazila dvojice zkušených fotbalistů Dynama. Pavel Novák i Petr Javorek už mají za sebou bohaté hráčské kariéry, takže studentům mohli vyprávět své zážitky z nich.

Jedna z otázek, kterou žáci základní školy položili, směřovala na kariéry obou hráčů. „Klubů jsem vystřídal opravdu hodně. Fotbalově jsem vyrůstal v Příbrami, kde jsem hrál i nejvyšší ligu. V mladí jsem také nastupoval za Slavii, Horní Počernice nebo Hlučín. Velkou část kariéry jsem strávil v Táborsku," popisoval Petr Javorek.

Na stejnou otázku měl Pavel Novák o něco kratší odpověď a to z jasného důvodu. „Celou kariéru jsem spojil s Dynamem. Jeden rok jsem hostoval ve druhé lize v Táborsku, jinak jsem v Českých Budějovicích nepřetržitě," upřesnil místní odchovanec.

Za celou kariéru potkala oba hráče poměrně četná zranění. „Třikrát jsem podstoupil operaci levého kolene, ale nikdy to nebyl extrémně těžký zákrok." Podobně je na tom i Petr Javorek. „Taky jsem byl na operaci s kolenem už třikrát, ale mám problémy s pravým," dodal.

V poslední době nemá Dynamo dobrou formu a hráči doufají, že se brzy znovu nastartují k dobrým výkonům a výsledkům. „Mrzí nás, že se nám teď nedaří. Ale na podzim jsme se dokázali nakopnout právě se Spartou, tak snad to znovu přijde teď o víkendu," věří.