Na Střeleckém ostrově bylo dnes pořádně živo. A to nejen proto, že se zde podruhé po návratu ze soustředění sešli fotbalisté Dynama. Na stadion Českých Budějovic dorazili také novináři, kteří byli přítomní na tiskové konferenci před startem jarní části sezony. Na dotazy od novinářů odpovídali trenéři Marek Nikl s Tomášem Zápotočným, kapitán Martin Králik a sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Blíží se to, blíží. Už tento týden vstoupí fotbalisté Dynama na hřišti Slovácka do jarní fáze FORTUNA:LIGY. Formu ladili na jihu Čech, ale také na soustředění v Turecku. Které si trenéři velice pochvalovali. „Vyzkoušeli jsme si to, čím bychom se chtěli na jaře prezentovat. Chtěl bych klubu poděkovat, že nám tuto možnost poskytl, není to v téhle době jednoduché. Důležité je, že se nám tam nikdo nezranil a že hráči desetidenní soustředění odmakali. Účel to splnilo,“ ohlédl se za soustředěním Tomáš Zápotočný. „Podmínky tam byly opravdu na vysoké úrovni. Co se týče fotbalu, máme nějak nastavenou cestu a pokud se jí budeme držet, můžeme být úspěšní,“ dodal kapitán A-týmu Martin Králik.

S týmem odletěl do zahraničí také Marcel Čermák, druhý nováček v týmu Quadri Adedrian se přidal až v průběhu. „Jsme rádi, že sem hned přinesl to, co jsme od něj očekávali. Známe ho dobře z Příbrami,“ říkal Zápotočný k Čermákovi, který odehrál už prosincový přípravný zápas v Riedu. „To samé Quadri Adediran. To si myslím, že bude taková raketa. Určitě nám pomůže,“ věří jeden z trenérů Dynama. Nigérijský útočník nastoupil v Turecku ke dvěma posledním zápasům a třeba proti Prištině vybojoval penaltu, kterou následně proměnil Jakub Hora.

Dynamo bude v jarní fázi soutěže vést trenérská dvojice Nikl a Zápotočný. Zatím mají za sebou čtyři přípravná utkání, mistrovská premiéra je ale teprve čeká. Jaká je zatím mezi nimi nálada? „Ladí nám to, zatím pokaždé jsme se shodli, dobře se doplňujeme a funguje nám to,“ prozradil Nikl. „Ve finále jsme se zatím vždycky na všem shodli,“ souhlasil s kolegou Zápotočný, který bude oficiálně veden jako asistent. „Jako hlavní trenér bude vedený Marek Nikl, má ukončenou profesionální licenci. Tomáš bude vedený jako asistent,“ potvrdil sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Oba trenéři budou přítomní na lavičce při prvním zápase proti Slovácku. Na který už se oba moc těší. Mají už jasno o sestavě? „Co se týče sestavy, nějakou představu máme, ale samozřejmě se to může změnit. Nesmí se nikdo zranit a všichni musí na sto procent pracovat,“ řekl Nikl. „Jsem rád, že nás čeká anglický týden, hrajeme ještě pohár s Hradcem, takže ve třech zápasech během týdne se to může točit. Nebojíme se s tím rotovat, je důležité, jak se kluci prezentují na tréninku a v zápasech. Podle toho se pak rozhodujeme,“ doplnil svého parťáka Zápotočný.

Ten také zmínil, že do utkání na Slovácku nebude moct zasáhnout Patrik Čavoš, který má antibiotika. „Přípravu nám to ale nějak nenarušilo, protože byl stejně vykartovaný ze zápasu se Spartou,“ řekl bývalý trenér Příbrami. Čavoš tak bude jen v televizi sledovat, jak si povedou jeho spoluhráči. To samé Čmelík, který má čtyři žluté karty. S nimi, nebo bez nich, Dynamo bude chtít uspět. „Slovácko je určitě těžký soupeř, ale nebojíme se nikoho, každý zápas chceme vyhrát,“ burcuje svůj tým před prvním soutěžním utkáním tohoto roku Nikl. „Atmosféra v týmu je dobrá, kluci jsou pozitivní. Tréninky jsou sice náročné, ale tou dřinou a těmi těžkými tréninky můžeme dosáhnout toho, čeho chceme. A to je být úspěšný,“ dodal na závěr kapitán Dynama Králik.

Kádr na začátku jarní fáze sezony:

Brankáři: Martin Janáček, Dávid Šípoš, Colin Andrew.
Obránci: Lukáš Havel, Benjamin Čolić, Martin Králik, David Broukal, Lukáš Skovajsa, Martin Sladký, Ondřej Čoudek, Branislav Sluka.
Záložníci:: Patrik Čavoš, Nicolas Penner, Patrik Hellebrand, Jakub Grič, David Krch, Roman Potočný, Lukáš Čmelík, Marcel Čermák, Jonáš Vais, Jakub Hora, Matej Mršić.
Útočníci: Daniel Hais, Jakub Matoušek, Michal Škoda, Tomáš Zajíc, Quadri Adediran.

Změny v kádru:
Přišli: Quadri Adediran (Dukla Praha), Marcel Čermák (Příbram), Colin Andrew (dorost).
Odešli: Daniel Kerl (host. Táborsko), Matěj Luksch (host. Podbrezová), Jakub Švec (host. Skalica).

Realizační tým:

Marek Nikl (trenér), Tomáš Zápotočný (trenér), Jiří Lerch (asistent trenéra), Jiří Kladrubský (asistent trenéra), Ivo Táborský (manažer A-týmu), Zdeněk Křížek (trenér brankářů), Jakub Šindelář (kondiční trenér), Pavel Jůn (fyzioterapeut), MUDr. Martin Held, MUDr. Martin Scheichl a MUDr. Karel Šustr (lékaři), David Tomášek a Daniel Cettl (maséři), Radomil Procházka (kustod).