Nizozemský ofenzivní fotbalista Mick van Buren je jedním ze tří hráčů, jimž skončilo hostování a vrací se do mateřského klubu. Do letní přípravy se zapojí ve Slavii Praha. V Dynamu hostoval ve dvou obdobích. K podzimu 2020 přidal celý ročník 2021/22. „Na působení v Dynamu budu vždy rád vzpomínat,“ říká plynulou angličtinou Mick van Buren, který si teď užívá zaslouženou dovolenou.

Micku, vaše hostování na jihu Čech skončilo, jak byste zhodnotil roční působení v Dynamu?
Myslím si, že jsme mohli ve spoustě věcech být lepší, ale celkově jsme měli dobrou sezonu. Já osobně jsem podle mě odehrál dobré zápasy, i když jsem samozřejmě mohl být lepší. Naším cílem bylo dostat se mezi prvních šest týmů, do skupiny o titul, takže nás to mrzelo. Celkově tedy tuto sezonu hodnotím pozitivně, ale vždy to může být lepší.

V právě skončené sezoně jste nastřílel 4 góly a u stejného počtu asistoval. Jak jste s touto bilancí spokojený?
Hodnotím to dobře, myslím si, že to není úplně špatná bilance. Mohl jsem dát těch gólů sice ještě více, hráli jsme efektivní fotbal, šance jsem měl. Ale jak už jsem řekl, není to špatné, stále je ale na čem pracovat.

V klubu jste i s prvním hostováním strávil rok a půl, je nějaký moment, který se vám vybaví nejvíce?
Ano, pár momentů určitě. V mé první sezoně, co jsem tu byl na hostovaní, tak určitě výhra 4:2 na Spartě. Na tu rád vzpomínám. Další z těch momentů je domácí zápas také se Spartou, ve kterém jsme teď na jaře získali bod za remízu 0:0. A samozřejmě také utkání doma proti Slovácku, prohrávali jsme 0:2 a dokázali jsme se vrátit, otočili jsme to na 3:2. To si myslím, že bylo velmi speciální.

Jste s hráči Dynama i nadále ve spojení?
Ano, jsme v kontaktu. S některými si občas napíšu, máme mezi sebou dobré vztahy. Určitě si s někým v budoucnu půjdu rád sednout třeba na kávu (usmívá se).

Co říkáte na České Budějovice, jak se vám líbí v porovnání s Prahou?
Je to velmi pěkné město pro život, líbí se mi. Je tu spousta přátelských lidí. Největší rozdíl mezi Budějovicemi a Prahou je ve velikosti, Budějovice jsou útulné město.

Jaká bude vaše fotbalová budoucnost?
Na začátku přípravy k nadcházející sezoně se budu hlásit na Slavii, mám tam ještě na rok smlouvu, do léta 2023. Momentálně nejsem schopný říct, co bude. Přípravu začnu v Praze a uvidíme, co bude dál.

Určitě jste na dálku sledoval boj o titul, který získala Viktoria Plzeň?
Plzeň odváděla ve svých zápasech dobrou práci a proto vítězila. Slavia nehrála vůbec špatně, ale rozhodlo to, že Plzeň pravidelně vyhrávala. Slavia ale měla určitě dobrou sezonu a tým, své kvality předvedla opět i v Evropě. Tuto sezonu to na titul ale nestačilo.

Co máte v plánu během volných týdnů?
Určitě vyrazím k moři (usmívá se). Pojedu do Španělska, kde mám v plánu navštívit Barcelonu a Madrid. Momentálně jsem ale doma v Nizozemsku, kde si užívám volný čas a trávím ho společně se svou rodinou a kamarády.