Devatenáctiletý záložník David Krch si v nedělním zápase se Slavií připsal svůj premiérový start v české nejvyšší soutěži. V přípravě nastoupil proti Augsburgu, Krakowu a v generálce proti Táborsku, ve kterém ještě na jaře hostoval. V probíhající sezoně byl v prvním zápase FORTUNA:LIGY proti Pardubicím připravený na lavičce, pak chodil hrát za B-tým. V 8. kole už však debutoval na hřišti sešívaných.

Davide, v neděli jste si připsal debut v první lize. Jaké jste měl pocity?
Pocity to byly neskutečné. Sám jsem tomu ještě nějakou chvíli po zápase nemohl uvěřit. Samozřejmě si toho neskutečně vážím, jen škoda výsledku.

První start a hned na jednom z nejhezčích a nejznámějších stadionů v republice. Šlo to vůbec naplánovat lépe?
Myslím si, že spousta fotbalistů o takovém debutu sní. Zahrát si na takovém stadionu s tolika fanoušky, a navíc ještě proti takovému klubu, jakým Slavia momentálně je.

Věděl jste už před zápasem, že byste mohl naskočit?
Před zápasem mi nikdo nic neříkal, takže když mi při rozcvičce bylo oznámeno, že se mám připravit a že za chvíli půjdu na hřiště, byl jsem celkem překvapený. Zároveň jsem se na to ale strašně těšil.

Jak jste byl po zápase spokojený s výkonem, který jste během 23 minut předvedl?
Na hřiště jsem šel s nějakými pokyny, které jsem se snažil plnit a snad se mi to dařilo. Musím ovšem přiznat, že to bylo ohromně náročné. Jednak kvůli tomu, že jsme hráli v oslabení, znát byla i rychlost a intenzita hry Slavie.

Co říkáte na dosavadní výsledky Dynama?
Výsledky samozřejmě nejsou takové, jaké jsme si představovali. Jsme ambiciózní tým a v tabulce chceme být co nejvýše. Je samozřejmostí, že pro to budeme dělat maximum.

Po zápase s Olomoucí čeká váš tým reprezentační přestávka. Prospěje?
Asi ano. Liga je náročná a myslím si, že pauza nám přijde vhod.