Odehrál celý zápas, dostal šanci na kraji zálohy. S výsledkem utkání proti Amstettnu spokojen ale nebyl. Lukáš Provod litoval obratu soupeře. „Nemůžeme o vedení 2:1 přijít během pěti minut a prohrát nakonec 2:3,“ svěřil se mladík, který během zimní přestávky bojuje o místo v kádru Dynama.

Českobudějovičtí v zápase proti týmu 2. rakouské ligy dvakrát vedli. Na vyrovnání soupeře na 1:1 stačili ještě odpovědět. Krátce po příchodu na hřiště se v 58. minutě prosadil Jiří Kladrubský. Pak ale udeřili domácí v 81. a 87. minutě a výsledek 3:2 pro Amstetten zůstal i do konce. „Byl to zápas dvou poločasů. V prvním se nám dařilo, co jsme si řekli a chtěli. Konkrétně jsme dokázali do hry dostat to, co jsme den před zápasem nacvičovali v tréninku směrem do presinku a rozehrávky,“ hodnotí Lukáš Provod.

Po přestávce už to podle něj nebylo takové. „Už jsme nebyli tak konstruktivní a zbytečně ztráceli balony. Obdržené góly jsme si navíc dali téměř sami,“ mrzelo fotbalistu, který je kmenovým hráčem Viktorie Plzeň. „Celkově to byl těžký zápas, ale bohužel jsme si jej těžký udělali sami,“ dodal.

Lukáš Provod si během zimní přípravy snaží vybojovat pozici v kádru Dynama. V Amstettnu nastoupil na kraji zálohy. „Na křídle jsem zatím odehrál nejvíce zápasů. Ale myslím, že bych to zvládl i na kraji obrany,“ svěřil se.

Na jihu Čech se mu líbí. Pochvaluje si zázemí i přijetí v kabině. „Máme tu velký komfort, vše je nadstandardní, co se týče stadionu či regenerace. Spoluhráči jsou na vysoké úrovni a tréninky máme velice dobré, jsem spokojen se vším,“ říká.

V černobílém týmu se tak cítí dobře. Narazil v ní totiž na řadu svých vrstevníků. „Kabina je dost mladá, za což jsem rád,“ popisuje s tím, že se spoustou spoluhráčů se stačil už poznat více. „Kluci jsou super a rozumíme si,“ uzavírá Lukáš Provod.