Ve včerejším mrazivém počasí se poprvé v přípravě představili hráči béčka proti druholigistům z Vlašimi a po zápase si mohou mladíci v purpurovém s čistým svědomím říci, že se nemají za co stydět což potvrzuje i Marián Timm, který včera odehrál většinu zápasu. I trenér Lerch byl s výkonem svých svěřenců spokojen.

Béčko sice ve včerejším zápase podlehlo Vlašimi 0:1, ale výkonem rozhodně nezklamalo. Po většinu prvního poločasu byli hráči z jihočeské metropole aktivnější a měli dokonce i několik slibných šancí. „S kvalitním soupeřem jsme se popasovali velmi dobře, především v první půli, kdy jsem měli dvě slibné šance, ale bohužel gól jsme nedali. Ovšem na to že máme tak mladé mužstvo to bylo dobré a nemáme se zač stydět,“ ohodnotil vydařený první poločas mladý útočník Marián Timm. Svěřenci trnéra Lercha se v mrazivém počasí ve Voticích uvedli především bojovným výkonem a tím Vlašim, která byla „zničená“ kondičním soustředěním předčili.“V tomto týdnu jsme měli kondiční soustředění, takže si myslím, že to na nás bylo zpočátku vidět. Soupeř ovšem hrál velmi dobře a nepouštěl nás moc do šancí,“ okomnetoval první půli rychlonohý záložník Vlašimi Ondřej Průcha. „Byl to z naší strany bojovný výkon a pro naše mladé hráče to bylo jedině plus, že se postavili proti tak kvalitnímu soupeři jako je Vlašim,“ podotkl po zápase lodivod strídačky rezervního týmu Jiří Lerch.

Ve druhé půli sice Vlašim přidala na obrátkách, ale podařilo se jí vstřelit “pouze“ jeden gól. „Ve druhé půli udělal trenér nějaké změny a podařilo se nám dát gól. Hra byla po celý zápas vyrovnaná s minimem vyložených šancí. Je u nás na zkoušku dost nových kluků, takže chvíli potrvá než si na sebe zvykneme,“ podotkl vlašimský Průcha. V závěru mohlo přijít vyrovnání, ale střela Šimánka šla těsně vedle.“Škoda, že to tam nepadlo,“ prohodil hned po pokusu svého svěřence trenér Lerch. „Na to že to byl první přípravný zápas po deseti dnech to bylo dobré a myslím si, že svůj účel to splnilo,“ uzavřel hodnocení zápasu Lerch.

A co mladíky v purpurovém dresu čeká v následujících dnech? „Přípravu budeme pokračovat soustředěním v Písku, kde budeme mít takový vrchol přípravy,“ poodhalil Lerch plány týmu na následující dny přípravy. Ve Voticích také nastoupil Marián Timm, který již okusil i Gambrinus ligu, ale nyní se připravuje s béčkem. „Záleží především na mě jak se mi bude teď dařit v přípravě. Pokud budu podávat kvalitní výkony na úrovní první ligy, tak je tu šance, že mě povolají do áčka, ale záleží pouze na trenérech, jak se rozhodnou,“ uvedl mladý útočník na otázku, jak vidí své šance v otázce A-týmu.