Start sezony se mu podařil. Jako jeden z nejzkušenějších hráčů táhne Jakub Matoušek B-tým k vítězstvím. Ve třech zápasech dal už tři góly, což je zatím polovina gólové produkce celého týmu. Svou brankou otevřel skóre v Klatovech při výhře 2:0 a pečetil proti Chebu a v Mýtě. „Chtěl bych dát do konce roku okolo deseti gólů,“ netají se jasným plánem produktivní forvard. Už v sobotu dopoledne bude v tréninkovém areálu Na Složišti prohánět v dalším utkání obránce Doubravky.

Jak hodnotíte vstup B-týmu do sezony?
Přestože se od minulé sezony hodně změnil kádr, tak určitě kladně. Zatím jsme odehráli tři zápasy, ve kterých jsme zvítězili. Řekl bych, že to herně ještě není nejlepší, ale na hřišti každý z hráčů plní vše, co má a maká na sto procent. Za to jsme doposud byli odměňováni výhrami.

Ve třech utkáních jste dal vy sám tři góly. Jak jste s touhle bilancí spokojený?
Zatím si nemůžu stěžovat. Od začátku sezony jsem maximálně motivovaný a snažím se do každého zápasu dávat vše. Nechci se tím ale uspokojit.

Kterého z těch tří gólů si zatím nejvíce považujete?
Vážím si každého vstřeleného gólu, ale pokud bych si měl vybrat, tak by to byl gól proti Klatovům, kdy se mi po těžkém průběhu zápasu podařilo trefit v 70. minutě naše vedení 1:0 a tím odměnit celý tým za dřinu odvedenou na hřišti.

Máte za sebou tři utkání. Překvapili vás něčím tihle tři soupeři?
Ani ne. Jelikož už jsme hráli proti všem těmto týmům v minulé sezoně, tak jsme věděli, do čeho jdeme. Nejtěžší zápas byl nejspíš v Klatovech. Minulý rok se nám vstup do sezony právě v Klatovech vůbec nevydařil. Jsem tedy rád, že jsme to letos jako tým zvládli.

Trenér Tichai se netajil tím, že chce hrát na špici tabulky. Je to reálný cíl?
Máme za sebou přípravu plnou těžkých tréninků pod vedením nového trenéra. Na trénincích každý z kluků maká na sto procent, proto ani nic jiného nepřipadá v úvahu.

Kdo bude podle vás největším soupeřem o čelo tabulky?
Nejspíše Přeštice a také Katovice, které chtějí postoupit a mají spoustu kvalitních hráčů, kteří prošli Dynamem. Proto se i já sám těším na tento zápas. Podcenit však nemůžeme nikoho z divizních soupeřů.

Aktuálně vás čeká v sobotu Doubravka. Jak těžký je to soupeř?
Doubravka podle mě patří k těm lepším týmům v soutěži, které se nebojí hrát fotbal. Určitě nás nečeká nic lehkého.

Do soutěžních zápasů jste naskočili po půlroční pauze. Naposledy jste hráli v březnu. Jaké to pro vás bylo období?
Určitě nic lehkého. Měli jsme dlouhou pauzu, která pro nikoho nebyla příjemná. Asi pro každého sportovce je důležité se udržovat. Pro nás to bylo horší v tom, že jsme se nedostali na hřiště, proto nám nezbývalo nic jiného, než běhat a udržovat si alespoň kondici.