Ještě v minulém týdnu přijel na Střelecký ostrov jako hostující hráč, ale nyní bude na jihu Čech doma. Jednadvacetiletý středopolař Jonáš Vais se stal novou posilou černobílých, do Českých Budějovic přichází z Plzně. „Doufám, že klubu pomůžu do pozic, kde se chce pohybovat," řekl ihned po příchodu.

Ještě v minulém týdnu jste na Střeleckém ostrově hájil barvy Příbrami, nyní už jste hráčem Dynama. Seběhl se váš přesun na jih Čech hodně rychle?
Po zápase se mnou mluvil trenér Jiří Kohout a ptal se mě, jak to mám s Plzní a Příbramí. Plzeň se mnou nechtěla prodloužit smlouvu a byla více méně domluvena s Příbramí na přestupu. Ale nakonec projevily zájem České Budějovice a vše se vyřešilo velice rychle. Mám z toho radost.

O zájmu Dynama jste se dozvěděl až po vzájemném utkání?
Ano, takže mě to v zápase nijak neovlivnilo. (úsměv)

Jak hodnotíte uplynulý čas v Příbrami, kde jste byl od začátku probíhající sezony?
Začátek nám nevyšel moc dobře, nesbírali jsme skoro žádné body. Postupem času se to zlepšilo a podařilo se nám udělat šňůru pár zápasů, kde jsme pravidelně bodovali. Do jarní části jsme ale nevstoupili dobře a zůstávali ve spodních patrech tabulky.

Herně vás první ligová zkušenost výrazně posunula?
Chtěl bych Příbrami poděkovat, protože mi dala možnost poprvé nakouknout do nejvyšší soutěže. Šel jsem tam za trenérem Horváthem, který mě vedl v plzeňském béčku a vytáhl si mě i do Příbrami. Příležitostí jsem dostal dost.

Většinu své dosavadní kariéry jste strávil v Plzni?
Ano, vyrůstal jsem tam. Jednou jsem i nakoukl do áčka, když se k týmu vracel Pavel Vrba. Absolvoval jsem třítýdenní přípravu, ale jinak jsem se tam nikdy neprosadil.

Berete štaci v Dynamu jako novou výzvu?
Rozhodně. Jsem strašně moc rád, že to takhle vyšlo. Doufám, že klubu pomůžu do pozic, kde se chce pohybovat.

Na jakém postu nejraději nastupujete?
Často jsem hrál na pozici desítky, tedy podhrotového hráče. Ale o něco lépe se jako defenzivní záložník.