Po středečním triumfu na Střeleckém ostrově v MOL Cupu proti Vlašimi se Dynamo představí na domácí půdě také v lize. Na programu bude v neděli v 15:00 už 13. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém osmí Jihočeši vyzvou čtvrtý Hradec Králové.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Hradec Králové
www.fchk.cz
8. místo (15 bodů)
Postavení v tabulce
4. místo (20 bodů)
14:21
Skóre
14:12
Čmelík (3)
Nejlepší střelci
Kubala, Vašulín (3)
Čolič (4)
Nejvíce asistencí
Kubala, Kodeš, Kučera (3)
Teplice – Dynamo 0:2
Poslední ligový zápas
Hradec – Brno 2:1
PPVRV
Forma
PRPVV

Jde to i bez kapitána

Fotbalový klub z Hradce Králové vznikl na začátku minulého století a funguje už přesně 117 let. Prožil léta své největší slávy, prožil roky útlumu a v současné době patří mezi kluby hrající českou nejvyšší soutěž FORTUNA:LIGY. Do té postoupili Votroci, jak se zástupcům hradeckého klubu přezdívá, naposledy po úspěšné sezoně 2020/21. Vloni překvapili šestým místem se 44 získanými body, s Dynamem ve dvou zápasech vyhráli těsně 1:0 a remizovali 2:2. Letos po dvanácti zápasech elitní české soutěže okupují čtvrtou příčku. Naposledy Hradec v lize vyhrál doma 2:1 nad Zbrojovkou Brno.

Během letního přestupového období se toho dělo v Hradci Králové až, až. Z klubu odešlo několik důležitých členů základní sestavy, v první řadě zejména Jan Mejdr, kterého koupila Sparta, a kapitán Adam Vlkanova, který putoval na západ do mistrovské Viktorie Plzeň. Nezůstalo ale jen u nich, Votroky opustili také Dominik Soukeník, kterého angažovala Karviná, nebo Erik Prekop, který šel do Bohemians. Do klubu naopak přišli Matěj Koubek z Bohemians, Vojtěch Smrž z Karviné, Pavol Bajza ze Slovácka nebo Adam Gabriel ze Sparty.

S Dynamem se Hradec Králové utkal v rámci nejvyšší soutěže ve 24 případech. Jedenáctkrát slavily triumf České Budějovice, šestkrát Votroci a sedmkrát byla k vidění remíza. Souboje s Hradcem Králové příliš často gólové hody nenabízejí. Nejvíce jich padlo celkem pět, Dynamo jich jinak dalo doma 1,33 na zápas a Hradec na Střeleckém ostrově 0,83.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 21. kolo) – 12.2.2022:
FC Hradec Králové – SK Dynamo ČB 2:2 (1:1)
Góly: 26. Rada, 76. Rada (pen.) – 45+1. Van Buren, 56. Škoda. ŽK: Kodeš - Čolić. Rozhodčí: Radina – Hurych, Šimáček.
Sestava Hradce: Fendrich – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný – Kubala (54. Prekop), Vašulín (86. Kučera), Vlkanova (C).
Sestava Dynama: Šípoš – Čolić, Havel, Králik (C), Skovajsa – Hora (69. Hellebrand), Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Mršić (80. Sladký) – Mihálik.

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Hradcem Králové bude na programu v neděli v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.