Před začátkem přípravy na nový ročník FORTUNA:LIGY oznámilo budějovické Dynamo významnou změnu, kdy se generálním partnerem stala společnost Autodraft. Novinky přišli na začátku týdne i z hráčského kádru. O podrobnostech mluvil generální manažer Martin Vozábal, který v obsáhlém rozhovoru popisuje, na jakých postech by mužstvo ještě mělo posílit. „Máme ještě několik rozjednaných hráčů," prozrazuje.

Co jste říkal hráčům v kabině před prvním tréninkem na novou sezonu?
Informoval jsem je o novém generálním partnerovi a změnách v akcionářské struktuře. Přímo se jich to netýká, ale je třeba, aby to věděli. Dále jsem hovořil o skladbě kádru, posilách a dalších hráčích, co by mohli přijít. Do první skupiny patří fotbalisté, kteří už přišli, druhou tvoří ti, se kterými teprve jednáme, a do třetí patří ti, kteří musí prokázat výkonnost, která bude v souladu s ambicemi klubu. Jsme připraveni přivést i jiné hráče. Chceme zachovat kostru kádru, ale každý si své místo bude muset obhájit.

Už máte představu, jaké cíle budete mít do nové sezony?
Na to je brzy. Až budeme mít kompletní mužstvo týden před začátkem soutěže, tak se můžeme bavit o cílech na novou sezonu. Chceme, abychom poskládali tým, který bude schopen navázat na uplynulý ročník. Víme, že to nebude jednoduché.

Jaký dojem na vás dělá pan Kovář z Autodraftu, jehož firma se stala generálním partnerem a chystá se na možný odkup klubu?
Už jsme spolu mluvili několikrát, zajímá se o chod klubu i dění na hřišti. Když tu byl naposledy, tak jsme vůbec neřešili hráčský kádr, ale probírali jsme ekonomiku, značku a marketing klubu, připravenost stadionu na ligu nebo spokojenost fanoušků. Klub prošel úspěšným auditem, ve kterém se ukázalo, kolik fotbal doopravdy stojí. Není to nic levného.

Už máte představu o kolik milionů se díky novém generálnímu sponzorovi navýší rozpočet?
S partnery nemáme podepsané veškeré smlouvy, trvá to. Uplynulá ligová sezona pro nás skončila teprve nedávno, navíc jsme hráčům vypláceli prémie. Je možné, že rozpočet se navýší až o dvacet milionů, ale více budeme vědět na předsezónní tiskové konferenci.

Můžete si díky Autodraftu dovolit více na hráčském trhu?
Určitě to má vliv, rozpočet na přestupy máme vyšší. Troufnu si tvrdit, že poslední rok měli hráči nejlepší servis za dobu, co v Dynamu působím. I z hlediska platů jsme se posunuli jinam, než bylo zvykem, tím pádem můžeme jednat o jiných hráčích než dříve. Tím, že se liga rozšíří o další dvě mužstva, se zájem o hráče ještě zvyšuje. Kluby jsou ochotné zaplatit za přestupy, ale často nemohou najít vhodné posily.

Jak velký dopad měla na klub koronavirová krize?
Přišli jsme pochopitelně o vstupné ze zápasů, skončil i jeden z významnějších partnerů. Nikdo jiný neskončil, naopak se objevily tři až čtyři noví partneři, kteří by klubu pomohli.

Podařilo se vám nahradit několik odchodů novými hráči, které jste si přáli?
Když to celé shrnu, tak jsme se dohodli na prodloužení kontraktu s Jaroslavem Drobným. K němu jsme přivedli Vojtěcha Vorla, se Spartou jsme se domluvili na přestupu. Do obrany přišel Martin Králik, který pravidelně nastupoval za Žilinu a vedl si velmi dobře. Věříme, že to pro nás bude velká posila. Do obrany řešíme příchod ještě jednoho hráče, ale momentálně je v zahraničí, takže uvidíme, jak budou jednání pokračovat dál. Nespěcháme na něho, protože víme, že když přijde, tak bude připraven naskočit rovnou.

Jaká je situace v záloze?
Už dříve jsme oznámili příchod Lukáše Jánošíka. Jednáme o přestupu Denise Baumgartnera, který prošel Sampdorií Janov a naposledy hrál v Senici. Máme i nadále zájem o Pavla Šulce a Filipa Havelku. Pokud se jim nepodaří prosadit ve svých klubech, budeme rádi, když se k nám vrátí. Znají místní prostředí, trenéry i spoluhráče, takže by nebyl problém, i kdyby se k nám vrátili těsně před začátkem soutěže. Řešíme příchody ještě dvou křídelních hráčů. Rozjednaných hráčů máme hned několik, ale nemyslím si, že se nám podaří přivést všechny, co máme v hledáčku.

Možná nejvíce odchodů jste zaznamenali mezi útočníky. Kariéru ukončil Ivo Táborský, odešli Ivan Schranz a Michael Rabušic. Co si slibujete od zatím jediné posily do útoku, kterým je Fortune Bassey?
Jednáme s klubem působícím v Nigérii, který na něho má hráčská práva. Podepsali jsme s ním smlouvu na tři roky, ale transfer ještě není hotový. Do útoku bychom chtěli přivést jednoho top forvarda, máme vytipovaný okruh hráčů.

Registrujete nabídky na někoho z vašich hráčů?
Dotazy na jednotlivé hráče chodí, ale momentálně žádnou nabídku na stole nemáme. To se ovšem může každým dnem změnit. Jestli něco přijde, tak o tom budeme jednat. Pokud bychom někoho prodávali, tak pouze za situace, že za něj budeme schopni najít vhodnou náhradu. Sportovní hledisko je pro mě v takové situaci nejdůležitější.

Nebylo jednoduché přemluvit Jaroslava Drobného k pokračování v klubu?
Splnili jsme podmínky, které Jarda navrhoval, a domluvili jsme se. Svými výkony nám všechno vrací. Bylo i přáním generálního partnera, aby u nás pokračoval. Ale bez ohledu na to jsme věděli, že je to pro nás priorita. Vyjednávání o smlouvě probíhalo zcela standardně, nebylo to nic zvláštního.

Je zájem o permanentní vstupenky na novou sezonu?
Zájem o ně je, ale musíme diváků nabídnout dobrou podívanou na hřišti. Je také třeba, abychom sestavili kádr, který je osloví. Nijak zásadně jsme nezdražili, ale je to v přímé úměrnosti toho, co za fotbalisty chceme mít na hřišti.