Souboj celků z předních míst Fortuna národní ligy dopadl nerozhodně. Bezbrankovou remízu hosté z Pardubic brali, domácí byli zklamaní. "Chyběla nám kvalita a klid v předfinální fázi," smutnil po utkání navrátilec do černobílé sestavy Jakub Pešek. To bývalý hráč Dynama v dresu soupeře Michal Petráň byl po utkání spokojen.

Po bezbrankové remíze s Pardubicemi jste zklamaní?
Ano, chtěli jsme zvítězit. Pardubice mají kvalitní tým, ale venku se jim tolik nedaří. Snažili jsme se toho využít. Šance, které jsme si vypracovali, jsme bohužel neproměnili. Proto bereme jen bod.

Cesta k vítězství vedla přes rychlý gól, který se vám nepovedlo dát?

Jednoznačně. Pardubice hrály blízko u sebe, hráči na sebe mluvili. Obranu mají kompaktní, špatně se do nich dostává. Několik šancí jsme si vytvořili, ale nevyužili jsme je.

Kromě gólovky Kaduly či šancí Mashikeho jste zahodili několik slibně rozvinutých brejků. Co při nich chybělo?
Řekl bych klid a kvalita v předfinální fázi. Při šanci Kadyho už jsem viděl míč v bráně. Stál jsem v takovém úhlu, že z mého pohledu už balon letěl do branky. Bohužel, chyběl i kousek štěstí.

Očekávali jste podobný ráz zápas? Přeci jen se potkaly dvě nejlepší obrany soutěže.
Počítali jsme s tím, že budou hrát zezadu. Měli jsme si s tím poradit. Přeci jen jsme hráli doma a chtělo to víc šancí. Nebo hlavně některé proměnit.

Nastoupil jste po dvouzápasové pauze vinou karetního trestu. Měl jste o to větší chuť?
Jasně. Dlouho jsem jenom trénoval a zápasy mi chyběly. Cítil jsem se dobře. Škoda jen, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

V případě vítězství byste po reprezentační přestávce vyzvali Třinec z pozice lídra, takhle se na jeho hřišti představíte s dvoubodovým mankem. Bude to hrát nějakou roli?
Ne. Je jasné, že když někam přijedete jako první tým, tak k vám soupeř chová respekt. Ale my se snažíme koukat sami na sebe. Jdeme zápas od zápasu a vždy chceme vyhrát.

Dva zápasy po sobě jste neskórovali. Zaměříte se na střílení branek během dvoutýdenního volna?
Máme dost času na přípravu a budeme dobře nachystaní. Třinec hraje podobně jako Pardubice. Bude těžké se do nich dostat, ale věřím, že tam uspějeme. Rozdáme si to s nimi na férovku o první místo.

Bodu z Budějovic si vážíme, tvrdí Michal Petráň

Jste spokojeni s bodem ze Střeleckého ostrova?

Radši bychom samozřejmě brali tři body, ale s bodem spokojeni určitě jsme. Budějovice jsou hodně silný tým a nejsou náhodou na čele tabulky. Za bod do tabulky jsme rádi.

Myslíte, že po průběhu utkání je bod spravedlivý?
Řekl bych, že ano. Ani jeden z týmů neměl žádnou výraznější převahu, šancí také moc nebylo. Akorát Jindřich Kadula spálil deset minut před koncem velkou možnost. Hrál se důrazný fotbal po vápno. Bod je dle mého spravedlivý.

Potvrdilo utkání, že se potkaly dvě nejlepší defenzivy soutěže?
Ano, mezi českobudějovické obránce se těžko dostávalo. Proti naší obraně to útočníci mají také hodně těžké. Takže výsledkem bylo vyrovnané utkání bez gólů.

V Dynamu jste působil. Jak jste si užil zápas proti bývalému klubu?
Hrál jsem v Dynamu čtyři roky a pár kluků stále znám. Na zápas jsem se těšil, pořád je to pro mě specifické utkání.