Velký talent celého českého fotbalu se vrací rodných Českých Budějovic. Dvacetiletý Nicolas Penner se definitivně stal hráčem Dynama, když s jihočeským klubem podepsal smlouvu na tři roky. Odchovanec klubu naposledy působil v italském Juventusu, před tím nastupoval za pražskou Spartu.

S týmem se Nicolas Penner připravoval už od letní přípravy, kdy se jeho možný přesun do Dynama řešil. Nakonec se obě strany domluvily a nyní je jasné, že svou budoucností spojí s černobílým klubem. „Chceme mu vytvořit takové podmínky, které dokážou restartovat jeho kariéru. Věříme, že se to povede a jeho angažmá pomůže jak Nicolasovi, tak celému klubu," řekl předseda představensta JUDr. Vladimír Koubek.

V Dynamu Penner vyrůstal a vrací se tak do míst, kde s fotbalem začínal. „Jsem šťastný, že jsem zpátky doma. Doufám, že mi vydrží zdraví a ukážu všem, že na to mám," řekl syn zesnulé klubové legendy Miloslava Pennera.

Poslední rok a půl přibrzdily jeho kariéru zdravotní problémy. Kvůli chronickému zánětu v koleni nehrál, ale už se těší, až v Dynamu po dlouhé době nastoupí. „Chtěl bych se stát stabilním členem základní jedenáctky a pravidelně nastupovat," dodal.