Dynamácké obranné řady ještě nemusí mít definitivní složení. Na zkoušku dnes dorazil 26letý stoper David Broukal z druholigové Vlašimi.

S fotbalem začínal v pražských Bohemians, ale po roce přestoupil do Slavie, kde prošel všemi mládežnickými výběry a B-týmem. V roce 2017 odešel do Olympie Hradec Králové (Radotín), kde si zahrál druhou a třetí ligu, a od léta 2019 je po tři sezony hráčem FC Sellier & Bellot Vlašim.

Středočeši odehráli loni ve F:NL mimořádnou sezonu. Skončili druzí a byli jen krok od elity. „Byl to velký úspěch. Škoda, že nám nevyšla baráž, Teplice měly zkušenější kádr,“ uznal sílu ligového protivníka David Broukal, jenž v minulé sezoně odehrál 31 zápas a jednou skóroval.

Nad možností zkoušky v jihočeské metropoli neváhal. „Dynamo je velká značka a samozřejmě si chci vyzkoušet první ligu. Cítím, že bych se měl posunout a zkusit novou výzvu,“ prozradil adept ligového dresu.

Broukal má první středeční propršený trénink v Dynamu za sebou. Pochvaloval si jak prostředí, tak atmosféru v mužstvu. „Kluky znám jenom ze hřiště, ale myslím, že tu bude dobrá parta. Na tréninku je to jízda. I fotbalově je vidět ten rozdíl mezi oběma soutěžemi,“ porovnával kvalitu profesionálních soutěží.

Fanouškům Dynama by se měl předvést v sobotním přípravném utkání na Hluboké s Duklou Praha. „Měl bych odehrát celý zápas a pak se uvidí, co bude dál,“ prozradila potencionální posila zadních řad.

A jak vidí testovaného stopera zástupci Dynama? „Jedná se o odchovance Slavie, hrál stabilně druhou ligu ve Vlašimi, která byla z osmdesáti procent složena z mateřských hráčů Slavie. I v této konkurenci se prosadil a pravidelně podával výkony, které ho opravňují k tomu, aby to zkusil výš. Má nejvyšší čas a věk zamířit do první ligy,“ řekl na Broukalovo konto sportovní ředitel Milan Čadek.