Na konci prvního týdne letní přípravy čeká českobudějovické Dynamo první zápasová zkouška. V sobotu bude od 11 hodin v SCM Složiště soupeřem Union Beroun, celek z divize. Premiéru v A-týmu černobílých by si mohli odbýt tři hráči - Karsten Ayong, Tomáš Froněk a Maksym Talovierov.

FK Český lev – Union Beroun je mladý český klub, který vznikl v roce 2007 sloučením dvou berounských klubů FK Český lev Beroun a TJ Králodvorská cementárna Beroun. Klub se propracoval až do čtvrté nejvyšší soutěže a v divizi působí i v právě končící sezoně. Beroun totiž odehrál své poslední utkání sezony teprve ve středu proti Rakovníku a po prohře 0:4 skončí ve středu tabulky - nejlépe na sedmé příčce, teoreticky může klesnout až na místě desátém. Mužstvo kouče Petra Podzemského je složeno především z mladých hráčů, třicátníci by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Kapitánem je čtyřiadvacetiletý Jiří Počta.

Českobudějovické Dynamo uzavře první přípravný týden duelem proti celku ze čtvrté nejvyšší soutěže a bude horkým favoritem. O výsledky však půjde teprve přibližně za měsíc. V úvodní přípravě je pravděpodobné, že dostanou šanci všichni hráči. Premiérově by tak dres Dynama měl obléci Tomáš Froněk, návrat do českobudějovického klubu prožije Karsten Ayong a premiérově by v A-týmu mohl naskočit Maksym Talovierov z dorostu. Není vyloučeno, že už v sobotu by se mohly na hřišti objevit další potenciální posily, protože v letním přípravném období se hráči točí rychle.

Přípravný duel Dynama s Unionem Beroun se odehraje v sobotu od 11 hodin v SCM Složiště a vy můžete sledovat v online reportáži zde.