Jen málokdo asi očekával podobný průběh utkání. Fotbalisté Dynama po zimní pauze hodily nepřesvědčivé výkony a výsledky za hlavu a v prvním jarním zápase na hřišti Baníku hodně překvapili, když si v souboji dvou celků bojujících o záchranu na své konto připsali více bankových příležitostí. Branku ale nevstřelili a utkání tak skončilo nerozhodně 0:0. Zpět doma se ukázal ostravský rodák Michal Daněk, velký návrat si přichystali také domácí, za které nastoupil po mnoha letech taká Milan Baroš.
Michal Daněk

Jihočeši hráli hned od úvodních minut s Baníkem naprosto vyrovnaný zápas a byli to právě oni, kdo se dostal do více brankových příležitostí. "K vítězství jsme měli blízko. Baník ve druhém poločase neměl prakticky žádnou šanci a my jsme si naopak za celý zápas vytvořili tři nebo čtyři gólové šance. Je to škoda, že jsme některou z nich nedokázali proměnit," krčil po zápase rameny gólman Dynama Michal Daněk. Ten měl dost možná překvapivě v utkání méně práce než jeho ostravský kolega. "Je pravda, že moc těžkých zákroků jsem neměl. Nejsložitější to bylo někdy v prvním poločase po rohu, kdy to tam propadlo mezi hráči a trochu to tam skotačilo na malém vápně a já jsem to odehrál nějak nohou mimo vápno. V tu chvíli jsem byl hodně rád, že jsme to nějak odvrátili daleko od brány," řekl budějovický gólman.

Jihočeši mohli mít v hlavách těžký debakl, který utrpěli minulý víkend v generálce na hřišti Mladé Boleslavi (1:6). Utkání ale odehráli velice dobře a svému soupeři prakticky nic nedovolili. "Bylo hodně znát, že se po tom propadáku v Boleslavi do sestavy vrátil Roman Lengyel. Obrana hrála celkově výrazně lépe a důkazem je odehraný zápas bez inkasované branky," řekl dále Michal Daněk. Ten pochopitelně bod z Baníku bral, přesto si uvědomoval, že Jihočeši měli tentokrát na víc: "Za bod jsme samozřejmě rádi. Před zápasem bychom ho brali, ale teď to budeme možná brát vzhledem k průběhu zápasu jako ztrátu."

Milan Baroš po zápase s Dynamem

Velkou událostí pro Baník Ostrava byla 67. minuta utkání, kdy se na hřišti objevil po dlouhých jedenácti letech v dresu ostravského týmu útočník Milan Baroš. "Měli jsme od mého příchodu jasnou domluvu s trenérem. Před zápasem jsme si řekli, že odehraji tak dvacet až třicet minut, což se splnilo. Byl jsem rád, že jsem si mohl po tak dlouhé době zahrát zase zápas," řekla momentálně jedna z největších hvězd Gambrinus ligy. Milan Baroš po zápase sportovně uznal, že k výhře měli blíže fotbalisté budějovického týmu. "Budějovice měly asi víc šancí než my, ale i přesto je pro nás výsledek 0:0 ztrátou. Kluci končili podzim vítězstvím na Slavii a chtěli jsem teď tyhle body potvrdit. Bohužel se to nepodařilo a musíme to někde dohnat," řekl zklamaně.

Start jarní části Gambrinus ligy v druhé polovině února se ukázal jako hodně nevhodný. Po vytrvalém sněžení sice dokázali pořadatelé hrací plochu připravit tak, aby se na ní dalo hrát, fotbal ale určitě trpěl. "Terén byl strašně těžký, podmáčený. Boří se vám v tom nohy, to nemá s fotbalem nic společného. Navíc to vyhovovalo Budějovicím, které přijely pro bod a zaslouženě si ho odvážejí. Výborně bránili a navíc hrály dobře i dopředu," dodal Milan Baroš.