Dalšími hráči, kteří se s českobudějovickým klubem loučí, je dvojice Balkánců – Matej Mršić a Benjamin Čolić. Prvně jmenovaný fotbalista chorvatské národnosti odehrál v černobílém dresu 93 ligových utkání, ve kterých vstřelil šest branek a dalších devět připravil. Bosenský fotbalista Čolić však nastřádal o sedm ligových startů víc, na kontě má přesně 100 odehraných utkání v nejvyšší soutěži v dresu Dynama. Připsal si čtrnáct branek a šestnáct asistencí.

29letý záložník Matej Mršić v Dynamu působil pět let. „Hodnotím to pozitivně. Prožil jsem tady krásných pět let a ty byly skvělé, škoda toho posledního roku, kdy jsem byl často zraněný,“ ohlíží se za svým angažmá na jihu Čech chorvatský fotbalista. Podobná slova po konci v Českých Budějovicích našel i Benjamin Čolić. „Mohu říct, že jsem byl se svým působením v Dynamu hodně spokojený. Za čtyři sezony jsem toho odehrál opravdu hodně,“ pochvaluje si Bosňan.

Oběma také zůstane spoustu vzpomínek jak na klub, tak na město. „Budu vzpomínat na všechny hezké momenty, které jsem tu zažil. Poznal jsem tu skvělé lidi a udělal si tady kamarády,“ říká Mršić. „Budu vzpomínat na spoustu věcí, ale první, co se mi vybaví, je asi ta první má sezona, ve které jsme asi osmkrát v řadě vyhráli,“ dodává Colić.

Chorvat Mršić zažil s jihočeským týmem mimo jiné postup do první ligy. „Na moji první sezonu a postup do nejvyšší soutěže vzpomínám hodně rád. Dále se mi vybaví také řada zápasů, které jsme v lize vyhráli.“ Zato Čolić má o svém nejlepším zápase v černobílém dresu jasno. „Zažil jsem tu hodně skvělých zápasů, ale na zápas na Spartě, kdy jsme remizovali 3:3 a já dával gól z přímého volného kopu, nezapomenu. Odehráli jsme výborný zápas.“

Dále se balkánští fotbalisté rozpovídali také o tom, zda jim českobudějovický tým přirostl k srdci. „Určitě. Beru to jako přirozenou věc, strávit pět let v jednom týmu není málo,“ říká Mršić. Stejně to vidí i bosenský obránce. „Dynamo mi rozhodně přirostlo k srdci, v Budějovicích mám fakt hodně kamarádů, děti tam chodily do školy a do školky. Na Dynamo a na Budějovice budu vzpomínat vždycky.“

Sezona 2020/21 byla zejména pro Benjamina Čoliće skvělá. Zaznamenal osm branek a čtyři asistence. „Byla to super sezona, nikdy na ní nezapomenu. Na obránce jsou to super čísla,“ hodnotí zpětně rodák ze Sarajeva. Kromě toho měl taky vytříbenou kopací techniku, jeho přímé kopy jsou nezapomenutelné. „Posledních šest sedm let přímáky trénuji, dvakrát do týdne zůstanu ještě po tréninku a pár si jich kopnu.“

Na Dynamo oba fotbalisté rozhodně nezanevřou a hodlají ho sledovat i nadále. „Mám tu spoustu kamarádů, kterým budu fandit. Budu se sem vracet rád, ať už jako soupeř, nebo třeba jen na návštěvu,“ říká Mrsić. „To je jasné, Dynamo budu sledovat určitě,“ doplňuje Čolić.

„Chtěl bych fanouškům poděkovat za podporu, kterou jsem během těch pěti let měl. Díky nim jsem se tu já, ale i moje rodina cítili skvěle,“ vzkazuje na závěr fanouškům Dynama Matej Mršić. Benjamin Colić by se rád s fanoušky rozloučil také. „Chtěl bych toho říct tolik, ale teď není ten správný čas. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům Dynama, od nejmladších po nejstarších. Celé čtyři roky jsem měl úžasnou podporu a nikdy jsem o mé osobě neslyšel nic špatného. Za tohle jim moc děkuji. Myslím si, že jsem si to vysloužil asi těmi zápasy. Nejvíce mě mrzí, že jsem se s nimi nemohl pořádně rozloučit, byl jsem měsíc a půl zraněný,“ říká na závěr.