Dostal příležitost v základní sestavě od prvních minut, přestože v černobílém dresu v přípravě neodehrál ani minutu. Útočník Lukáš Matějka si vážil šance, kterou dostal, ale po zápase byl velice zklamaný. První ligový start si představoval jinak, vzpomínat na něho v dobrém určitě nebude.

Jak se vám hodnotí vysoká porážka?
Zápas se mi hodnotí těžko. Vlastními chybami jsme si zkazili vstup do zápasu, který se nám nepovedl. Slavia je natolik kvalitní soupeř, že nás dokázala několikrát potrestat.

I v generálce jste inkasovali hned v první minutě. Upozorňoval vás trenér, že něco podobného může přijít i od Slavie?
Bavili jsme se o tom, ale v Salcburku nás to nijak výrazně nerozhodilo a v dalším průběhu jsme hráli dobře. Proti Slavii jsme šestkrát inkasovali, což je kruté.

Byla klíčová druhá branka Slavie, kterou přidala hned v páté minutě?
I po psychické stránce je strašně těžké, když se s kvalitními soupeři prohrává velmi brzy. I když si několikrát řeknete, že se to stále dá otočit, tak v hlavě to stále máte. Nebylo to lehké.

Co vám trenér říkal o poločasové přestávce?
Chtěl po nás, abychom do zbytku zápasu dali všechno, protože s každým výsledkem se dá něco udělat. I ve druhém poločase jsme se nechali zatlačit a znovu inkasovali.

Asi jste si první ligový start představoval jinak, že?
Bohužel to nebudou hezké vzpomínky. Představoval jsem si ho jinak.

Co bude třeba, abyste na Baníku v dalším kole uspěli?
Musíme první kolo hodit za hlavu a dobře se připravit. Řekneme si, co jsme udělali špatně a do dalšího zápasu budeme chtít vstoupit úplně jinak.