Dynamo před začátkem nové sezony posiluje na všech frontách. Novým brankářem se stal Slovák David Šípoš, který na jih Čech přestoupil z Nitry. Ve své kariéře poprvé okusí zahraniční angažmá.
Dávid Šípoš

Jak proběhl váš přesun na jih Čech?
Nejdřív mě kontaktoval trenér brankářů Patrik Macej a poté také hlavní trenér David Horejš. Nakonec se oba kluby spojily a domluvily se. Nebylo to lehké, ale jsem moc rád, že se to povedlo a mohu se soustředit už pouze na fotbal. Věřím, že budu v klubu úspěšný.

V Nitře jste působil od mládežnických kategorií?
Byl jsem tam od třinácti let, takže mě tam brali jako svého odchovance. Prožil jsem tam krásná léta, ačkoliv nebylo všechno růžové. Největší úspěchy jsem zažil v dorostenecké kategorii, ve které jsme dvakrát vyhráli ligu a měli možnost si zahrát mládežnickou Ligu mistrů. Postupnými kroky jsem se vypracoval na pozici prvního brankáře hlavního týmu, což pro mě byly skvělé zkušenosti. Začátky nebyly jednoduché, ale myslím si, že jsem se s tím popral dobře a celkem jsem v nejvyšší slovenské lize odchytal přes šedesát utkání.

Těšíte se na novou výzvu v černobílém dresu?
Samozřejmě, velice se těším. Výzvy mám rád a chci ukázat, že jsem kvalitní brankář. Budu bojovat o svou pozici v týmu a na každém tréninku a v každém zápase odvedu maximum.

Berete přesun do české ligy jako velký krok dopředu?
Rozhodně, česká liga je lepší než slovenská asi po všech směrech. Samozřejmě hráčskou kvalitou, ale taky z hlediska propagace a marketingu. Těší mě, že se budu moct rozvíjet v tak dobré soutěži.

Znáte se s některými hráči z aktuálního kádru?
Odehrál jsem na Slovensku pár utkání proti Martinu Králikovi a Lukáši Skovajsovi, když tam ještě nastupovali. Poznal jsem Martina Bednára, který je v týmu na zkoušce. Jinak jsem kluky z týmu moc neznal, ale to je jenom otázka času, než se poznáme. V tom rozhodně nebude problém.

Brankářskou dvojici nejspíš budete tvořit s Vojtěchem Vorlem. Poznali jste se za dobu jeho působení na Slovensku?
Ano, odchytal za Senici výborné zápasy a prožil tam skvělou sezonu. Poznal jsem ho a vím, že je to vynikající brankář. Věřím, že budeme dobří parťáci a budeme spolu vycházet.

Už jste se s trenéry bavil, kdy byste mohl poprvé naskočit?
Co jsme se tak předběžně domlouvali, tak bych mohl chytat v sobotu proti Táborsku. Záleží ovšem na trenérovi, jak se rozhodne, a zda mi dá prostor v brance.