Páté kolo české nejvyšší soutěže čeká o víkendu českobudějovické Dynamo. Po Spartě a Slovácku ho v pořadí už ve třetím domácím zápase čeká šampion loňské sezony FORTUNA:LIGY a jediný český zástupce v milionářské Lize mistrů z Viktorie Plzeň. Atraktivní souboj startuje na Střeleckém ostrově v sobotu v 16:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Viktoria Plzeň
www.fcviktoria.cz
9. místo (5 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (7 bodů)
5:5
Skóre
6:4
Hellebrand, Králik, Škoda,
Čmelík, Havel (1)
Nejlepší střelci
Kliment (2)
Hora, Čolič (1)
Nejvíce asistencí
Cadu, Hejda, Holík,
Kalvach, Kopic, N‘Diaye (1)
Liberec – Dynamo 1:1
Poslední ligový zápas
Hradec – Plzeň 1:2
VPRR
Forma
RVV

Od titulu k Lize mistrů

Mistrovský titul z loňské sezony zajistil Viktorii Plzeň místenku v kvalifikaci o Ligu mistrů. Moc fanoušků jí nevěřilo, přesto se ale Západočeši dokázali přes Helsinky, Tiraspol a Karabach do základní skupiny milionářské soutěže dostat. I kvůli úterní odvetě s Karabachem požádala Plzeň o přeložení víkendového kola s Brnem a má tak oproti ostatním celkům o jeden odehraný zápas méně. Ve třech zápasech dokázali viktoriáni uhrát jednu remízu a dvě vítězství, čímž už od začátku dávají najevo, že budou i letos jedněmi z největších adeptů na zisk poháru pro šampiony FORTUNA:LIGY. Plzeň za sebou vloni nechala všechny, nad druhou Slavií vyhrála o celkem sedm bodů. S Dynamem si to rozdala celkem dvakrát a pokaždé dokázala zvítězit. Nejprve doma ve Štruncových sadech 2:1, pak i na Střeleckém ostrově těsně 1:0.

O Plzni se v souvislosti s letním přestupovým obdobím tradičně mluví hodně hlasitě. A stejně tomu je také letos, kdy Viktoria zlákala do svých řad několik zvučných posil. Václav Pilař, Jan Kliment, Martin Jedlička, Filip Čihák, Cadu, Mohamed Tijani, Erik Jirka a Václav Jemelka spojili se západními Čechy svá jména natrvalo, hostování proměnil s trvalý přesun Jan Sýkora a do klubu přišel třeba také kanonýr Fortune Bassey z Ferecvárose, který si vloni udělal jméno v Českých Budějovicích. Obměna kádru je patrná také v opačném směru. Z klubu odešla většina hráčů na hostování, Miroslavem Káčerem, Šimonem Faltou a Pavlem Šulcem počínaje a konče Matějem Hybšem nebo Šimonem Gabrielem. S klubem se natrvalo rozloučili Joel Kayamba, který zamířil do Turecka či Ondřej Mihálik, kterého koupilo Slovácko.

Pokud měl někdo na začátku sezony napilno, byla to Plzeň. Kromě třech zápasů v české nejvyšší soutěži už stihla odehrát šest soubojů v kvalifikace o evropské poháry. Výsledek? Více než uspokojivý, Viktoria zatím v novém ročníku hledá přemožitele marně. V celkem devíti zápasech Plzeň dvakrát remizovala a zbytek utkání dovedla do vítězného konce. Ve FORTUNA:LIZE se naposledy představila na půdě Hradce Králové, nad kterým zvítězila po tuhém boji těsně 2:1. Votroci hráli od 22. minuty v oslabení po červené kartě Smrže, i tak ale dokázali s úřadujícími šampiony držet krok. Chorý skóre ve 39. minutě otevřel, o pět minut později ale vyrovnal domácí Kubala. Plzeň musel až v 84. minutě vysvobodit staronový viktorián Václav Pilař.

Informace pro fanoušky:

Stejně jako při dalších utkáních FORTUNA:LIGY na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích bude i tentokrát platit přísný zápas používání pyrotechniky před, v průběhu a po utkání s Viktorií Plzeň. V pozoru budou také policejní složky, které budou jakékoliv pokusy o porušení těchto pravidel řešit.

Vzhledem k tomu, že se v jihočeské metropoli bude o víkendu v souběžném čase zápasu s Viktorií konat akce Země živitelka, důrazně doporučujeme brát zřetel na možnosti parkování ve městě a okolí stadionu. Tato informace slouží zejména venkovním fanouškům z Plzně.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 22. kolo) – 19.2.2022:
SK Dynamo ČB – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Gól: 75. Bucha. ŽK: Novák, Hellebrand - Kalvach, Holík. Rozhodčí: Klíma – Váňa, Slavíček.
Sestava Dynama: Vorel – Novák (88. Hais), Králik (C), Havel, Skovajsa – Čavoš (80. Vais), Valenta – Van Buren, Škoda, Mršić (80. Tolno) – Brandner (66. Hellebrand).
Sestava Sparty: Staněk – Havel, Kaša, Hejda (C), Sýkora – Bucha, Kalvach – Kopic, Čermák (46. Holík), Mosquera – Chorý (76. Beauguel).

Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Plzní bude na programu v sobotu v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Petr Hocek, na čarách mu budou asistovat Ivo Nádvorník a Lukáš Machač.