Jedno z nejatraktivnějších a zároveň nejtěžších utkání celé sezony čeká ve 22. kole FORTUNA:LIGY českobudějovické Dynamo. Hrát bude doma na Střeleckém ostrově proti lídrovi soutěže ze Slavie Praha a bude mu chtít oplatit vysokou porážku z podzimní části sezony. Bitva startuje v neděli v 17:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

SK Slavia Praha
www.slavia.cz
13. místo (22 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (50 bodů)
21:37
Skóre
63:16
Čmelík, Havel (3)
Nejlepší střelci
Van Buren (11)
Čolić (4)
Nejvíce asistencí
Jurásek, Ševčík (5)
Boleslav – Dynamo 2:2
Poslední ligový zápas
Slavia – Slovácko 2:0
PPPRV
Forma
VRVVV

Opět lídrem tabulky

Nejstarší český fotbalový klub, podle počtu titulů druhý nejúspěšnější v nejvyšší soutěži. Pražská Slavia se řadí mezi nejslavnější fotbalové celky sídlící v České republice. Její historie se začala psát už v roce 1892, tedy v roce, ve kterém podal Rudolf Diesel patent na vznětový motor nebo představil plán na znovuobnovení olympijských her jistý Pierre de Coubertin. Od té doby Slavia prožila mnohé úspěchy, vzestupy i pády. V současné době se dá její počínání charakterizovat prvním výrazem.

Slavia v loňské sezoně sice skončila na druhém místě, o rok dříve ale dokráčela ke svému 21. ligovému titulu. V éře samostatné České republiky získala těchto trofejí celkem sedm a letos bude chtít urvat další. Po 21 kolech FORTUNA:LIGY jí zatím patří první místo s náskokem dvou bodů na druhou Plzeň. I díky skvělým výsledkům se slávisté často představují v evropských pohárech. Naposledy v letošní sezoně, ve které se probili do Evropské konferenční ligy a zahráli si skupinu se Sivassporem, Ballkani a Kluží.

Jak už bylo řečeno, Slavia v současné době kraluje tabulce české nejvyšší soutěži o dva body před Plzní. K tomu se může pyšnit nejpotentnějším útokem a nejméně propustnou obranou ze všech nebo nejvyšším počtem výher. Za těmi Slavii táhnou také nové posily, v létě přišli Ewerton z Boleslavi, Eduardo Santos z Karviné nebo Matěj Valenta z Dynama, v zimě pak Petr Hronek z Bohemians, David Pech z Boleslavi, Igoh Ogbu z Lillerströmu nebo Christos Zafeiris z Haugesundu.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 8. kolo) – 11.9.2022:
SK Slavia Praha – SK Dynamo ČB 6:1 (3:0)
Góly: 18. Tecl, 21. Schranz, 45+1. Tecl, 52. Masopust, 66. Lingr, 71. Ewerton – 56. Potočný. ŽK: Grič, Potočný, Sluka (všichni CEB). ČK: 65. Hora (CEB). Rozhodčí: Křepský – Hájek, Antoníček.
Sestava Slavie: Mandous – Douděra (68. Usor), Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (73. M. Jurásek) – Masopust, Provod (78. Hromada), Tiéhi, Lingr (68. Ewerton), Schranz (68. Jurečka) – Tecl (C).
Sestava Dynama: Janáček – Sladký, Králik (C), L. Havel, Skovajsa – Grič (70. Sluka), P. Hellebrand (46. Švec) – Čmelík (46. Čavoš), Hora I, Potočný (84. Hais) – Zajíc (68. Dav. Krch).

Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Slavií Praha bude na programu v neděli v 17:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Vstupenky na utkání se Slavií můžete kupovat na portálu TicketLIVE.