Dvakrát dostal příležitost od prvních minut a ani jednou rozhodně nezklamal. Mladý středopolař Jonáš Vais přišel do Dynama v průběhu sezony a v minulém týdnu se v obou zápasech FORTUNA:LIGY představil v sestavě černobílých od prvních minut. „Moc si toho vážím, počkal jsem si a dočkal se," říká o šanci od trenérů.

Přišel na konci ledna z Příbrami a na jaře především plnil roli střídajícího hráče. Až proti Olomouci a následně i s Jabloncem se dočkal a naskočil od úvodních minut. „Vážím si toho. Trenéři mi říkali, ať si na šanci počkám, což jsem udělal. Jsem rád, že jsem mohl dvakrát naskočit v základní sestavě," říká Jonáš Vais.

Do klubu přišel s tím, že je schopný plnit ofenzivní i defenzivní povinnosti. Od trenéra Horejše zatím dostává příležitosti především na pozici podhrotového hráče. „Je pravda, že na pozici ofenzivního záložníka se více dostanu k míči. Snažím se být fotbalový, takže je to pro mě možná o něco lepší, ale neřeším, jestli hraji na pozici šestky nebo desítky," tvrdí jednadvacetiletý fotbalista.

O víkendu jedou černobílí do Příbrami, kde Jonáš Vais strávil první polovinu sezony. „Koukal jsem na jejich zápas v Karviné, kde hráli velice dobře. Bude to nepříjemný soupeř, který nám nedá nic zadarmo. Nebude to vůbec nic jednoduchého, navíc nás čeká těžký terén."

Ve středočeském klubu poprvé nakouknul do nejvyšší soutěže, takže není divu, že se na stadion Na Litavce znovu rád podívá. „Osobně se na to moc těším. S klukama si stále voláme a vzájemně se popichujeme. Doufám, že to zvládneme a odvezeme si tři body," přeje si před sobotním duelem.