Nizozemský fotbalista Mick Van Buren je zpátky. Ve čtvrteční dopoledne se vrátil na Střelecký ostrov, kde v uplynulé sezoně úspěšně působil. Do známého prostředí se těší a věří, že v černobílém dresu bude i tentokrát patřit ke klíčovým hráčům Horejšova výběru.

Po více než půl roce jste se vrátil na Střelecký ostrov. Jaké jste měl první pocity?
Jsem opravdu rád, že mohu být zpátky. Cítím se dobře, jsem připravený do zápasů. Zažil jsem tady úspěšné období, tak se na to znovu těším.

Jaké bylo přivítání se spoluhráči a trenéry?
Dostal jsem několik zpráv ještě před tím, než jsem dorazil. Mám z ostatních velmi dobrý pocit a už se nemohu dočkat, až začneme.

Bral jste Dynamo jako variantu číslo jedna, když jste odcházel ze Slavie?
Variant bylo víc, objevily se nabídky na hostování i na přestup. Nakonec jsem zvolil České Budějovice, protože mi to přišlo jako nejlepší možnost.

Jak se mužstvo změnilo za dobu, co jste se vrátil do Slavie?
Tým zůstal podobný. Z nových hráčů známa Patrika Hellebranda a Jakuba Horu, se kterými už jsem nastupoval ve Slavii. Všechny ještě neznáme, ale brzy se jistě poznáme.

Jaké cíle budete mít?
Chci co nejvíce pomoci týmu. Jak na hřišti, tak mimo něj. Věřím, že na kluky dokážu přenést vítěznou mentalitu a společně budeme úspěšní. Osobně bych si přál, abych dokázal být produktivní. Poslední sezony nebyly z mé strany nejlepší, tak bych byl rád, kdyby se mi zase začalo dařit.

Představíte se v neděli proti Hradci Králové?
Doufám, že ano. Připravený jsem, ale záleží na trenérovi, koho do zápasu postaví.

Nezapomněl jste na kuchařský souboj proti Jaroslavu Drobnému, který se konal v uplynulé sezoně?
Samozřejmě, že ne. (smích) Kamarádi z Prahy mi poté psali a hodnotili ho. I mimo fotbal jsem v Budějovicích zažíval příjemné chvilky, což je další věc, proč jsem se rozhodl vrátit.