Začátkem července se uskutečnil šestý ročník Letního fotbalového kempu, jehož patronem je rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský. Kempu se letos zúčastnilo celkem dvacet malých talentů ročníku 2007-2003. Kemp proběhl tradičně na Hluboké nad Vltavou a trval pět dnů.

Letošní sportovní kemp nebyl určen pouze pro začínající fotbalisty. Tentokrát se ho zúčastnili nejen chlapci, ale i děvčata z jižních Čech, Plzeňska a Vysočiny. V letošním ročníku si všichni ze začínajících fotbalistů a fotbalistek přišli na své. Kromě fotbalových tréninků vedených profesionálními trenéry SK Dynamo České Budějovice, měly děti možnost si vyzkoušet další tělovýchovné mimo fotbalové aktivity.

Úvod prvního dne patřil Karlu Poborskému a dětem. „Vidím mezi vámi staré známé, jak se máš?“ ptal se při předání tréninkových věcí tradičního účastníka kempu Jiřího Lercha mladšího. V následujících dnech talentované fotbalisty a fotbalistky čekal pestrý program, který začal tréninkovou jednotkou na hlavním stadionu SK Dynamo České Budějovice za účasti profesionálních fotbalistů. Oblíbeným spoluhráčem při tréninku se stal Rasťa Chmelo. Vítězi miniturnaje 2 na 2 se stali Zdeněk Křížek a Albína Goretkiová. „Zdeněk mě mile překvapil, myslela jsem, že umí jen chytat,“ řekla s úsměvem Albína.

Dalším zážitkem pro děti byl turnaj v beach fotbale, mini golfu a vyvrcholením byl samotný trénink s Karlem Poborským, který s dětmi mezi tréninky poobědval. „Viděl jsem na některých hráčích touhu Karla porazit,“ všiml si trenér Petr Čížek po soutěži družstev. Zajímavým zpestřením byl poslední večer. Oblíbeného „opékání buřtů“ se zúčastnili další členové ligového kádru. „Pane Ríšo, už to bude?“ ptal se Jindra Klíma útočníka Richarda Kaloda. Naopak Ondřej Herzán si ještě před specialitkou, „špekáčkem“, zahrál s dětmi obíhanou v „pinčesu“.

Na závěr týdenního kurzu čekala na děti opět premiéra, a to přátelské utkání s E.ON Fotbalovou školou. Výsledek nebyl důležitý, vítězi se stali všichni aktéři utkání a společným fotografováním zakončili úžasných pět dnů na Hluboké. „Snažili jsme se společně s trenéry pro kluky a holky připravit takový program, aby se během kempu ani na chvilku nenudili a aby měli stále o zábavu postaráno. Věřím, že se nám to všem povedlo,“ řekl po skončení kempu hlavní organizátor Radim Pouzar, který už pomalu začíná chystat další kemp na příští sezonu.